Justin Rose, Turkish Airlines Open 2017 golf turnuvasında bugün, rekor düzeydeki izleyici tarafından izlenen karşılaşmanın 65’lik final raundu ile turnuvayı eksi 18 vuruşla kapatarak zaferini ilan etti.


Başa baş geçen mücadele, 18. delikte sonuçlandı. Turnuvada ikinciliği Nicolas Colsaerts ve Dylan Fritelli paylaştı.
Regnum Carya Golf and Spa Resort’ta kıyasıya mücadeleyle geçen turnuvanın galibi geçen yılın Olimpiyat Şampiyonu Rose’un nefis bir birdie’yle Nicolas Colsaerts ve Dylan Fritelli’nin bir vuruş önüne geçtiği 72. delikte belli oldu. Rose geçen hafta WGC-HSBC Championship’teki galibiyetinden sonra TA Open’da iki hafta içerisinde ikinci zaferini kutladı.
Kupanın, Justin Rose'a sunulmak üzere Türk Hava Yolları tarafından göklere çıkarılması, mücadeleyi izleyen kalabalık kitleye, son derece heyecanlı anlar yaşattı.


Elinde kupa ile uçan, dünya uçan kaykay rekoru sahibi Alexandru Duru'nun Belek semalarındaki görüntüsü, Turkish Airlines Open 2017’de geçirilen olağanüstü haftaya yakışan bir final ortaya koydu.
Turkish Airlines Open 2017, Avrupa Turundaki her biri en az 7 milyon $'lık toplam ödüle sahip olan sekiz prömiyer etkinlikten oluşan Rolex Serisi kapsamında yer alıyor. Bu yılki turnuva, geçen dört gün boyunca Regnum Carya Golf ve Spa Resort’ta bulunan rekor sayıda izleyicinin ilgisini çekti.
Turnuva kupa törenine katılan Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu; “Memleketim Antalya’ya ve ülkem Türkiye’ye hoş geldiniz. Bu yıl turnuvanın 5. yılı. Geçtiğimiz 5 yıl zarfında devletimiz ve hükümetimiz bu etkinliği destekledi. Ayrıca ifade etmek isterim ki, Türk Hava Yolları olmasaydı bu turnuva da olmazdı. Bu turnuva sayesinde ülkemizde Golf sporu her yıl daha da popüler oluyor” dedi.


Kupa töreninde bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Osman Aşkın Bak; “Bugün Turkish Airlines Open 2017 turnuvasını tamamlamış bulunuyoruz. Bu turnuvaya desteğimiz Cumhuriyet’imizin 100. yılı olan 2023’e kadar devam edecek. Türk Hava Yolları’na destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.   
Turnuvayla ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; "Dünyada en çok ülkeye uçan havayolu şirketi olarak adımızı dünyanın en önemli sportif turnuvalarından birine daha vererek, yüksek kaliteli hizmet anlayışımızı ve en önemlisi de bizi biz yapan özelliklerimizden olan geleneksel misafirperverliğimizi global bir kitleye sergilemiş olmaktan bir kez daha gurur duyduk.  Bununla birlikte, Turkish Airlines Open’ın dünya geneline yayılan kapsama alanı sayesinde Antalya'yı ve bilhassa da Belek'i pek çok oyuncunun seyahat gündemine önemli bir golf noktası olarak dâhil etmesini sağladık. Bu aynı zamanda, ülkemizin turizm potansiyelini artırmak adına oldukça önemli bir kazanım. Diğer bir çok spor dalına sergilediğimiz sponsorluk desteği gibi, Türk Hava Yolları olarak, gerek bu etkinliğe gerekse de yaklaşık 8.000 amatör oyuncuya dünyanın en iyi golf sahalarında mücadele etme imkânını sunan Turkish Airlines World Golf Cup Amateur (Türk Hava Yolları Dünya Golf Kupası Amatör) serisine sağladığımız destekle golf sporunun da global ölçekte yaygınlaştırılması için katkı sunmaya devam ediyoruz.” dedi.
Turkish Airlines Open 2017’yi kazanan Justin Rose ödülüyle ilgili şunları söyledi;
‘’Bu inanılmaz bir duygu. Sanki saatlerce otobüs beklemişsiniz de birden iki otobüs gelmiş gibi. Çok eğlenceliydi. Daha önce son delikte iki vuruşla kazanmıştım ve son delikte fark yaratan bir vuruşla kazanmak eşsiz bir histi.
Alexandru Duru’nun sürpriz gösterisiyle ilgili olarak da yorumlarını bildiren M. İlker Aycı; “Finalde Alexandru Duru'nun kupayı teslim etmek için göklere çıkması, dört gün süren adrenalini hayli yüksek turnuvaya yakışan bir son oldu. Bu finalle tüm konuklarımızın heyecanlarını zirveye taşımak, bugün ayrıca keyiflendiğimiz bir başka detaydı.” dedi.
İzleyiciler, turnuvanın yanı sıra çok sayıda eğlenceli etkinliğin yer aldığı Turkish Airlines Open 2017’nin izleyici alanında da son derece keyifli anlar geçirdiler.
2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvaya Türk Hava Yolları beşinci kez sponsor oldu. Küresel havayolunun, Avrupa Turu ile olan sözleşmesi bir yıl daha sürecek.
Dünyanın en çok ülkesine ve uluslararası destinasyonuna uçan havayolu şirketi, Türk Hava Yolları, sahip olduğu dinamizm ve rekabetçi ruhu her yönüyle yansıtan küresel spor etkinliklerine sergilediği bağlılığı sürdürecektir.