Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane'nin uçak bilet fiyatları hakkında canlı yayında yaptığı açıklamalar gündem oldu. Nane şu anki uçak bilet fiyatlarının çok düşük olduğunu belirterek 'Daha yüksek olması lazım' dedi.

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, havacılık sektöründeki gelişmeleri katıldığı canlı yayında değerlendirdi.

Avrup'nın ciddi bir hata yaptığını ve kısa vadeli gelir için çalışanlarını işten çıkardığını ifade eden Nane, "Personel çıkartmadan pandemi sürecini atlattık, bu yaz bunun faydasını gördük. Sektör olarak alınan yanlış kararlardan yolcular etkilendi" diye konuştu.

"2023'te şu anki dengeler hariç olumsuzluk olmazsa Türkiye kazançlı çıkabilir" diyen Nane, uçuş sayısının azalmasının tek nedeninin tavan fiyat olmadığını söyleyerek "Şu anki uçuş fiyatları çok düşük, daha yüksek olması lazım” açıklamasını yaptı.