•Canberra-Wellington seferlerinin yerine Melbourne-Wellington seferleri yapılacak
•Sidney'den Canberra'ya günlük seferler düzenlenecek
Singapur Havayolları, Singapur ve Melbourne'ü Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'a bağlayacak yeni seferlere başlayacağını duyurdu. Söz konusu yeni sefer; mevcut Singapur-Canberra-Wellington seferlerinin yeniden yapılandırılmasının bir parçası olarak gerçekleştirilecek olup Canberra-Wellington seferleri iptal edilecek ve haftada dört gün gerçekleştirilen Canberra seferleri günlük olarak yapılacaktır.
3 Mayıs 2018 itibariyle başlayacak yeni Singapur-Melbourne-Wellington seferleri haftada dört defa SQ247 uçuş numarasıyla yapılacaktır. Dönüş seferleri SQ248 uçuş numarası ile Wellington-Melbourne-Singapur güzergâhında gerçekleştirilecek.
Uçuşlar, 266 koltuklu Boeing 777-200 model uçaklarda 38 Business Class ve 228 Economy Class koltuk olacak şekilde yapılacak.
Ayrıca 1 Mayıs 2018 itibariyle SIA, Sidney'den Avustralya'nın başkenti Canberra'ya günlük seferlere başlayacaktır. Seferler; Singapur-Sidney-Canberra güzergâhında SQ288 uçuş numarası ile gerçekleştirilecektir. Dönüş seferleri SQ288 uçuş numarası ile Canberra-Singapur güzergâhında gerçekleştirilecek.
SIA tarafından Sidney Canberra arasında gerçekleştirilecek olan seferler; dört First Class, 48 Business Class, 28 Premium Economy ve 184 Economy Class koltuk ile birlikte toplam 264 koltuk kapasiteli Boeing 77-300ER model uçaklarla yapılacak.
SIA tarafından Singapur'dan Canberra ve Wellington'a seferler ilk kez 2016 yılının Eylül ayında başlamıştır. Aynı zamanda, Avustralya'nın başkenti merkezli uluslararası planlı seferleri düzenli olarak gerçekleştiren ilk havayolu şirketi olmdu.
Singapur Havayolları Pazarlama ve Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Tan Kai Ping; "Yeni seferleri başlattığımız 2016 yılından bu güne Canberra ve Wellington merkezli uluslararası seyahatte artış görmekteyiz. Yeni güzergâhlar; Canberra ve Wellington'a daha iyi hizmet sunmamızı ve Canberra seferlerinin daha sık yapılmasını sağlayacaktır" demişti.
SIA Güneybatı Pasifik ağı; Canberra, Melbourne, Sidney ve Wellington'a ilave olarak Adelaide, Auckland, Brisbane, Christchurch ve Perth varış noktalarını kapsamakta.