#İstanbul’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yenik düşen Ahmet Karaman’ın yerine THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü olarak Mikail Akbulut atandı.

Mikail Akbulut THY Teknik Genel Müdürü oldu. Basamakları birer ikişer atladı. Önce müdür sonra başkan ve dört ay genel müdür yardımcısı ve en tepeye genel müdür oldu. Merak edilen şu, Mikail Akbulut’u yükseklere uçuran kim?

Mikail Akbulut Kimdir

2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Mikail Akbulut; Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans Programını 2011 yılında tamamlamıştır. 2010 yılında, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Uçak Bakım Başkanlığı’nda Aviyonik Bakım Mühendisi olarak göreve başlayan Akbulut, 2016 yılında Dar Gövde A Bakım Müdürü olarak atanmıştı. 2018 yılında Kabiniçi Bakım Başkanlığı görevine getirilen Akbulut, 2020 yılının Aralık ayına kadar bu görevi ifa etmiş olup 2021 yılı itibariyle Genel Müdür (Operasyon-1) Yardımcısı olarak atanmıştı. Aslen Bayburtlu olan Akbulut, evli ve iki çocuk babasıdır.