A330-200F'i teslim alan MNG Havayolları Teknik Hangarda bir kokteyl verdi. Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı Başmüdürü Celal Özuğur'unda katıldığı kokteyl'de Genel Müdürü Sedat Özkazanç: “Türkiye’nin kargo kapasitesinde büyük pay sahibi bir havayolu olarak filomuza A330-200F uçağını eklemekten mutluluk duyuyoruz. Yakıt tasarrufu sağlayan bu Airbus kargo uçağı, gerek kapasitesi gerekse de sağladığı ekonomik avantajlar ile charter ve tarifeli seferlerimizin büyümesine ve müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmemize yardımcı olacak” dedi. 
Airbus COOsu John Leahy: “MNG Havayolları’nın Airbus A330-200F’in en yeni kullanıcısı olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu uçak orta boy kategorisinde en düşük operasyon maliyetlerini sunarken uzun menzilli operasyonlarda da kullanabilme kapasitesine sahiptir.”


A330 yolcu uçağının pazardaki başarısı ve teknik üstünlüğünden faydalanan A330-200F, 70 tonluk kapasitesi ve 4,000nm menzili ile dünyanın en modern orta büyüklükteki kargo uçağıdır. Bunun da ötesinde fazla kapasiteye ihtiyaç duyulması, değişen talep ve eski ve verimsiz kargo uçakları düşünüldüğünde orta boydaki A330-200F sürdürülebilir karlılık için havayollarına en doğru seçeneği sunmaktadır.


A330-200F’in menzil ve yük kapasitesi havayollarına gerek bölgesel gerekse de kıtalararası operasyonlarda esneklik sağlamakta, pazar beklentileri doğrultusunda maliyet ve frekanslarda değişiklik yapabilme ve var olan filoların ve rotaların gelişmesine imkan sağlamaktadır. A330-200F “orta boy” kargo segmentinde yer almaktadır ki bu segmentin gelecekte pazara hakim olası beklenmektedir. Önümüzdeki 20 içerisinde bu segmentte 1,320 uçağa ihtiyaç duyulacağı tahmin edilmektedir.


Bugüne kadar Airbus, A330 uçağının değişik versiyonları için toplam 1,200 sipariş almıştır ve bugün 800 uçak 90 değişik operatör tarafından kullanılmaktadır.