Türk Hava Kurumu Saymanı ve Serbest Uçuş Rehber Öğretmeni Atike Gökmen konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kursumuzun amacı öğrencilerimizin ve gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirip el becerisi kazandırılmasıdır. Açılacak olan model uçak yapımı kursu önümüzdeki günlerde başlayacak. Model uçak yapım kursu eğitim süresi toplam 24 saattir. Günlük 2 ve 4 saatlik ders programı hazırlanarak uygulanacaktır" dedi.


Model uçak eğitiminin havacılık teknolojisinin ilk adımı olduğunu belirten Gökmen, "Bugünün uçak modelcisi geleceğin pilotu, uçak mühendisi ve astronotu olabilir. Genç yaşta verilen bu tür eğitimler, küçük katılımcıların ilerleyen yıllarda seçecekleri mesleki alanların tercihinde önemli bir yere sahiptir. Üniversite tercihlerini Türk Hava Kurumu Üniversitesi olarak yapan gençler ise yüzde yüz iş garantili eğitim almış oluyorlar" şeklinde konuştu.
Korkuteli Sevim- Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Çobanoğlu ise, Türk havacılığının gelişmesini sağlamak amacıyla Atatürk tarafından kurulan Türk Hava Kurumu'nun(THK) bu amaçla çalıştığını belirterek, "Özellikle son yıllarda havacılık sektörünün gelişmesiyle birlikte bu konu daha fazla hayatımıza girmeye başladı. Açılacak olan bu kursumuzda öğrencilerimize havacılığı öğretmek ve sevdirmek için açıyoruz" ifadelerini kullandı.