İstanbul Havalimanı içerisinde faaliyet gösteren YOTEL, geçen 5 aylık dönemde en fazla ABD’li ve İngiliz yolcular tarafından kullanıldı. Otelin hava tarafında kalan bölümünde ise doluluk oranı yüzde 115’lere yükseldi.

Dünyanın en büyük terminal oteli olma unvanına sahip İstanbul Havalimanı içerisindeki YOTEL’de en çok ABD’li ve İngiliz yolcular konaklıyor. Bu iki ülkenin yolcuları konaklamada yüzde 25’lik bir bölümü oluşturdu. Bunun yanı sıra otelin hava tarafında yer alan odalarında doluluk oranı saatlik olarak da satış yapılabilmesi nedeniyle yüzde 115’e kadar ulaştı.

İstanbul Havalimanı’nın tam kapasiteyle devreye alınmasının akabinde dünyanın en büyük terminal oteli, YOTEL İstanbul’da doluluk oranları saatlik olarak da oda tutulabilmesinin getirdiği etkiyle yüzde 115’e kadar çıktı.

Odalar 4 saatlik olarak kiralanabiliyor

YOTEL Genel Müdürü Bora Göymen yaptığı açıklamada, ”İstanbul Havalimanı’nın içinde yer alan terminal oteli şu anda dünyanın en büyük terminal içi oteli konumunda. Açıldığımız günden bu yana her ay rakamlarımızı daha da yükseltiyoruz. Toplamda 451 odamız var. Kara tarafında doluluklarımız yüzde 75’lere ulaştı, hava tarafında ise yüzde 115’lere geldi. Bunun en temel sebebi hava tarafında saatlik satışlar yapabilmemiz. Minimum 4 saatlik şekilde oda satışı yapabiliyoruz. Özellikle transit yolcular ve iş amaçlı kısa süre ülkemize gelen yolcular hava tarafındaki odalarımızda çok ciddi bir trafik oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

En çok ABD’li ve İngiliz yolcular tercih ediyor

İstanbul Havalimanı içerisinde bulunan otelde en çok Amerikalı ve İngiliz yolcuların konaklarına dikkat çeken Göymen, ”Hem kara hem de hava tarafında müşteri profiline bakıldığında konaklayan misafirlerimizin yüzde 25’ini Amerika ve İngiltereliler oluşturuyor. Bu milletleri Almanlar, Ruslar, Ukraynalılar, Fransız ve İtalyanlar takip ediyor. Kara tarafında Türk müşterimiz yüzde 10’luk bir pay alıyor, kalanı ise yine yukarıda belirttiğim ülkelerden” dedi.