Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı'nda Olumsuz Hava Koşulları Sefer İptallerine Yol Açtı

18-19 Kasım 2023 tarihlerinde yaşanan beklenen olumsuz hava koşulları, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'nda bir dizi seferin iptal edilmesine neden oldu. Meteorolojik Acil Durum Komiteleri (MADKOM) tarafından alınan kararlar doğrultusunda, Pegasus Hava Yolları bazı uçuşlarına yönelik değişikliklere gitmek zorunda kaldı.

Değerli Misafirlerimize Bilgilendirme:

Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri (MADKOM) kararıyla, beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen kalkışlı ve varışlı sefer sayısı azaltılmıştır. Bu karar doğrultusunda aşağıda belirtilen uçuşlarımız iptal edilmiştir. İptal olan seferleriniz için ücretsiz bilet değişikliği veya iptali yapmak isterseniz; Pegasus Hava Yolları resmi web sitesi ve Pegasus Mobil Uygulamamız üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Hava durumundaki gelişmelere ve MADKOM kararlarına göre iptal olan sefer sayımız artabilir. Uçuşunuzdan önce web sitemizde yayınlanan duyuruları kontrol etmenizi ve mobil uygulamamızdaki bildirimleri açık konuma getirmenizi tavsiye ederiz.

İptal Olan Seferler:

18 - 19 Kasım:

18.11.2023 PC2060 Sabiha Gökçen- Gazipasa Alanya
19.11.2023 PC2061 Gazipasa Alanya-Sabiha Gökçen
18.11.2023 PC2860 Sabiha Gökçen-Ordu/Giresun
...
Uçuş İptali Hakkında Detaylar:

18-19 Kasım tarihlerinde iptal edilen uçuşlar arasında Sabiha Gökçen, Gazipasa Alanya, Ordu/Giresun, Edremit, Antalya, Vnukovo Moskova, Batum, İzmir, Ankara, Bodrum, Tiran, Beyrut, Kayseri, Adana, Erbil, Van, Trabzon, Konya, NurSultan, Oslo, Brüksel, Erzurum, Basra, Dalaman, Lefkoşa Kuzey Kıbrıs, Gaziantep, Diyarbakır, Üsküp, Bükreş Otopeni gibi birçok destinasyon bulunmaktadır.

Pegasus Hava Yolları, misafirlerini mağdur etmemek adına ücretsiz bilet değişikliği veya iptal imkanı sunmaktadır. Detaylı bilgi ve işlemler için Pegasus Hava Yolları resmi web sitesi üzerinden veya mobil uygulamamızdan destek alabilirsiniz.

Yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle misafirlerimizin güvenliği her zaman önceliğimizdir. Anlayışınız için teşekkür eder, seyahat planlarınızda oluşabilecek değişiklikler için özür dileriz.

Saygılarımızla,
Pegasus Hava Yolları