• SIA ve SilkAir müşterileri, SIA Grup içerisinde sadece Scoot tarafından sefer düzenlenen 30'a aşkın ortak uçuş noktasına erişebilecekler.
• Müşteriler, kesintisiz check-in hizmetleri ile Scoot tarafından sunulan FlyBagEat ayrıcalıklarından yararlanabilecekler.
Grubun low cost havayolu olan Scoot ile yapılan yeni ortak uçuş anlaşmasında Singapur Havayolları (SIA) ve SilkAir müşterileri, SIA Grup uçuş ağı kapsamındaki 130'a aşkın varış noktasına yapacakları seyahatlerde daha fazla sayıda seçeneğin ve kolaylığın keyfini çıkarabilecekler.
Bu anlaşma kapsamında SIA; SIA Grup bünyesinde Singapur ile 30'a1 yakın varış noktası arasında sadece Scoot tarafından gerçekleştirilen uçuşlara kademeli olarak 'SQ' kodunu ekleyecek olup SilkAir tarafından 'MI' kodu eklenecektir. Ortak uçuş anlaşmasına; Scoot tarafından gerçekleştirilen Atina, Clark, Gold Coast, Hat Yai, Ipoh, Krabi, Kuching ve Palembang seferleri ile başlanacaktır. Yeni anlaşma ile SIA ve SilkAir müşterileri, söz konusu ortak uçuş noktalarına tek bir bilet üzerinde belirtilen yolculuk programı ile seyahat edebilecek olup, check-in yapılan ilk noktada uçuş kartları ve bagaj etiketleri nihai varış noktasına göre çıkarılacaktır.
Kesintisiz check-in hizmetine ilave olarak SIA ve SilkAir müşterileri, bagaj hakkı2 ve dört saatin üzerindeki uçuşlarda verilen yiyecek & içecek ikramı ile battaniyeyi kapsayan FlyBagEat ayrıcalıklarından da yararlanabileceklerdir.
1 Amritsar, Atina, Clark, Dalian, Gold Coast, Haikou, Hangzhou, Harbin, Hat Yai, Honolulu, Ipoh, Jaipur, Cidde, Jinan, Kaohsiung, Krabi, Kuantan, Kuching, Lucknow, Macau, Nanjing, Ningbo, Palembang, Qingdao, Quanzhou, Sapporo, Shenyang, Tianjin, Tiruchirappalli, Wuxi, Xi’an ve Zhengzhou.
2 Bagaj hakkı, yolculuğun kontrol edilmiş kesintisiz kısmını en fazla gerçekleştiren havayolu şirketine bağlı olarak verilecektir: Singapur Havayolları ve SilkAir için 30kg, Scoot için 20kg.
SIA ve SilkAir internet sayfaları üzerinden rezervasyon yapan SIA ve SilkAir müşterileri, Scoot seferlerindeki koltuklarını belirli bir ücret karşılığında ve Scoot'un hüküm ve koşullarına tabi olarak seçebileceklerdir.
Ortak uçuşlar, düzenleyici makamlar tarafından verilecek onaya tabidir. Biletler, çeşitli rezervasyon kanalları üzerinden kademeli olarak müşterilerin kullanımına sunulacak.