Girne Amerikan Üniversite pilotaj bölümü öğrencileri, eğitim programının uygun olarak verilmediği ve uçuşlarını yapamadıkları gerekçesiyle YÖK ve SHGM'ye şikayet dilekçesi verdi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Girne Amerikan Üniversitesi pilotaj bölümünde eğitim alan bir grup pilotaj bölümü öğrenciisi Ankara'ya giderek okulla ilgili şikayetlerini YÖK ve SHGM'ye iletti.

3. sınıf öğencisi oldukları belirtilen adaylar, amatör pilot lisansı (PPL) teori sınavlarına 18 ay önce girmelerine rağmen uçuş hattına geçemediklerini ve teorik sınav süresinin 6 ay sonra dolma riski olduğunu belirterek bir an önce uçuşlarını tamamlamak istediklerini dile getirdiler. Bir süredir mali sıkıntılar yaşadığı belirtilen Girne Amerikan Üniversitesi'nin benzer durumda eğitimini tamamlayaman çok sayıda öğrencisi olduğu belirtilirken bazı uçuş okullarıyla temasa geçtiği biliniyor ancak şu ana kadar öğrencilerin eğitiminin ilerlemesi için somut bir adım atılmadı.

Yıllık 20 bin Euro ve toplamda 80 bin Euro eğitim ücreti ödeyen öğrencilerin bir kısmının ise okuldan ayrılma kararı aldığı kaydedildi.