Sol gözündeki kitle nedeniyle özel hastanede ışın tedavisi uygulanan pilot Emre E., bir yıl sonra da ameliyat edildi. Operasyonda retinası zarar gören pilotun sertifikası iptal edildi

İzmir'de pilot olarak görev yapan Emre E., Haziran 2018'de sol gözünde bir kitle olduğunu fark etti. Tedavi için İzmir'den İstanbul'a gelen Emre E., ünlü bir göz hastanesine gitti. Prof. Dr. S.T. tarafından Emre E.'nin gözündeki kitleye radyoaktif plak uygulamasıyla ışın tedavisi yapıldı. Gözündeki kitle küçülen pilot, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne bağlı hastaneden yapılan tetkikler sonucu uçuşa elverişlidir raporu aldı.

İYİLEŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL

Emre E. bir yıl sonra göz içi sıvısı kirlenmeye başlayınca yine aynı hastanedeki aynı doktor S.T.'ye başvurdu. Prof. S.T., 'vikretomi' (retina cerrahisi) ameliyatı olursa görüşünün düzeleceğini belirterek Emre E.'yi aynı hastanedeki Prof. Dr. F.A.'ya yönlendirdi. F.A. da ameliyat yaptığı pilota antibiyotik ve göz damlaları yazarak eve gönderdi. Sol gözünde görme kaydı yaşayan Emre E., hastaneye geri döndü. Tekrar ameliyat olan Emre E.'nin göz merceği alınarak yerine silikon konuldu ancak iyileşme olmadı. İddiaya göre ameliyatı yapan doktorun pandemi sürecini bahane ederek randevu vermemesi üzerine başka bir doktora başvuran Emre E., retinadaki hasarın çok yüksek olduğunu ve tekrar görme ihtimalinin bulunmadığını öğrendi.

Kaynak: NESLİHAN KESKİN - Akşam