Gerek yurt içi gerekse yurt dışı yeni rotalar keşfetmek isteyen gezginler için kampanyalı uçak biletlerinin önemi büyüktür. İş yoğunluğunuzdan ya da rutin işlerinizden sıkılıp yollara düşerek kısa süreli bir terapiye ihtiyaç duyuyorsanız, unutamayacağınız romantik bir Avrupa turuna ne dersiniz? Hayatınıza anlam katan biricik sevgilinizle romantik bir tatil deneyimine hazır olun! Ucuza uçak bileti fırsatlarıyla siz de ekonomik seyahat etmenin tadına varın! Pegasus’un kampanyalı uçak bileti fırsatlarından faydalanmak istiyorsan, seyahat etmek istediğin lokasyon için uçak bileti ara, yeni rotalar keşfetmenin ayrıcalığını yaşa! İşte, Romantik bir tatil planlayan çiftler için ideal rotalar…

Romantik Çiftlerin Görmesi Gereken Avrupa Şehirleri


Gezginlere bir rüyanın içindeymiş gibi hissettirecek romantik rotalar, unutulmaz anılar biriktirmek için de oldukça önemlidir. Avrupa’nın en sevilen, yoğun ilgi gören lokasyonlarını siz de sevdiğinizle keşfetmeye ne dersiniz? Sevgililer gününde, sevgilinizin doğum gününde ya da yıldönümünüzde seyahat edebileceğiniz bu romantik lokasyonlar, hafızanıza kazınacak anlar biriktirmeniz için oldukça ideal. İşte, gezgin çiftlerin mutlaka görmesi gereken Avrupa şehirleri…

- Zürih: Eşsiz manzarası ve büyüleyici atmosferiyle dikkat çeken şehir, Zürih Gölü’nün kenarında ve Alp Dağları’nın eteklerinde yer alır. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret akınına uğrayan şehir, dünyanın refah düzeyi en yüksek şehirlerinden biridir. Sanat galeriler, müzeleri, göz kamaştıran manzaraya sahip mesire yerleri, gelişmiş eğitim imkanları ve renkli gece hayatıyla gezginlere unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatan Zürih, yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliğe sahiptir. Zürih’e seyahat eden gezginlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken başlıca lokasyonları; Lindenhos Tepesi, Fraumünster Kilisesi, Grossmünster (Great Minster) Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi ve Chinagarden olarak sıralamak mümkün.

- Paris: Romantizmin ve sanatın şehri olarak bilinen Paris, dünyanın en popüler destinasyonlarından biri. Görenleri hayran bırakan parkları, düzenli şehir yapısı ve tarihi güzellikleriyle romantik çiftlerin de favorisi olmayı başaran şehir, günümüzde de gezginlerin yoğun ilgi gösterdiği rotalar arasında yer alır. Sen Nehri kıyısında yer alan Paris, yılın her döneminde görülmeye değer güzelliğe sahiptir. Aynı anda ılıman ve karasal iklime sahip olan şehirde; kış aylarında ılık ve yağmurlu, şubat ve nisan aylarında ise daha kuru bir hava hakimdir. İklim özellikleri ilkbahar ve sonbahar aylarında serin olarak seyrederken, yaz aylarında ılık ve nemli bir hal alıyor. Paris’i ziyaret eden gezginlerin mutlaka görmesi gereken başlıca adresler şunlardır; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Versay Sarayı, Sacré Coeur Bazilikası, Champs Elysées Caddesi ve Lüksemburg Bahçesi.

- Hamburg: Almanya’nın Berlin’den sonraki en kalabalık ikinci şehri olan Hamburg, gezginlere unutamayacakları bir seyahat deneyimi yaşatacak destinasyonlardan biri. Avrupa’nın ikinci en büyük limanına ev sahipliği yapan şehir adını, imparator Şarlman’ın yaptırdığı “Hammaburg” isimli kalesinden alır. Elbe Nehri kenarında konumlanan Hamburg’da birçok köprü bulunur. Fotoğraf çekmeyi seven gezginlerin, Hamburg’da anı ölümsüzleştirecek yüzlerce fotoğraf karesi yakalamaları mümkün. Denizcilik konusunda da oldukça meşhur bir şehir olan Hamburg, gezginlere unutamayacakları bir gezi deneyimi vadeder. Hamburg’da hava sıcaklıklarının düşük olduğu aylar aralık ve şubat ayları iken, temmuz ve ağustos aylarında havanın en yüksek sıcaklıklara ulaştığı görülür. Ilıman bir iklime sahip olan şehri gezmek için en ideal dönemler mayıs ve eylül aylarıdır. Şehre dair detaylı bir gezi planı yapmak isteyen gezginlerin, Hamburg gezisi için üç gün ayırmaları idealdir. Hamburg’da mutlaka gezilmesi gereken başlıca rotaları; Hamburg City Hall, Speicherstadt, St. Micheal Kilisesi, Elbphilharmonie ve Miniatur Wunderland olarak sıralamak mümkün.

- Prag: Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan Prag, Orta Avrupa denildiği zaman akla gelen ilk şehirlerden biridir. Mimari yapılarıyla dikkat çeken şehir, gezginlerin de vazgeçilmez rotalarından biri olmayı başarır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan şehir, mistik havası ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapar. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Prag’da yazlar sıcak, kışlar da sert ve soğuk geçer. Kışın sert soğuğundan, yaz mevsiminin de bunaltıcı sıcağından etkilenmek istemeyen gezginler seyahat için eylül ve mayıs aylarını tercih edebilirler. Prag’a seyahat edecek gezginlerin ziyaret edebilecekleri başlıca lokasyonlar şunlardır; Astronomik Saat Kulesi, Old Town (Eski Şehir) Meydanı, Prag Kalesi ve Charles Köprüsü.