SAHA İstanbul, Savunma ve Havacılık Sektöründe Büyümeye Devam Ediyor

SAHA İstanbul, Türk savunma, havacılık ve uzay sektörünü ulusal ve uluslararası alanda güçlendirmeyi hedefleyen öncü bir küme olarak faaliyet göstermektedir. Yapılan son Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilen 41 yeni firma ile birlikte üye firma sayısı 1001'e yükseltilmiştir.

Avrupa'nın en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul, 39 farklı şehirden gelen 1001 firma ve 26 üniversitesiyle savunma, havacılık ve uzay sektöründe etkili bir güç haline gelmiştir. Hem firma sayısı, istihdam miktarı hem de ciro büyüklüğü açısından dikkat çekici bir konumda yer almaktadır.

Yeni üye olan 41 firma çeşitli sektörlerden gelmektedir:

Test ve Sertifikasyon: Pars Kalite Kontrol, SOLO Arge, DATUM Denizaltı Teknolojileri, CGS Test Hizmetleri
Malzeme ve Malzeme Şekillendirme: ABM Özkan Plastik & Kalıp, Aldemir Plastik Kalıp, Aluminance Alüminyum Sanayi, ve daha fazlası
Elektrik-Elektronik: Ulsis Bilişim Teknolojileri, BTB Arge ve Mühendislik, Elektrotel Elektronik ve Telekomünikasyon, Hisar Savunma Sistemleri
Yazılım ve Dijital Dönüşüm: Azimech Yazılım ve Bilişim, İdak Mühendislik, Kurumsal Yazılım, Mevasis Bilişim
Makine ve Diğer İmalat Ekipmanları: Mota Motor, Aygün Savunma Sanayii, Gön Savunma Havacılık, ve daha fazlası
SAHA İstanbul ayrıca lider yöneticileri savunma sanayinde yetiştiren bir eğitim programına da sahiptir. Sektör liderleri ve üst düzey bürokratların da katıldığı SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programı, savunma sanayisinin gelecekteki liderlerini yetiştirmeye yönelik önemli bir adımdır.

2023 yılında başlayacak olan SAHA MBA programı, İstanbul ve Ankara'da katılımcılara liderlik yeteneklerini geliştirme fırsatı sunmaya devam edecek. Bu gelişmeler, Türkiye'nin savunma sanayiindeki yerini daha da güçlendirmeye yönelik atılmış önemli adımlar olarak değerlendirilmektedir.