#29nisan Havacılık Haberi

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Samsunlu,2020 YILINDA HİÇBİR GARANTİ ÖDEMESİ YAPILMAMIŞTIR. İçinde bulunduğumuz zor şartlarda elimizden gelenin en iyisini yapmaya Birincilik ve azim ile çalışmaya devam edeceğiz.

#29nisan Havacılık Haberi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2020 yılında İstanbul Havalimanı’na garanti ödemesi yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Samsunlu konuya ilişkin, ’’Uçmayacak uçağın, uçağa binmeyecek yolcunun da parası ödenecek.’’ şeklindeki asılsız söylemlere inat İstanbul Havalimanı, 17 bin 407 uçuşla Mart 2021’de de Avrupa’nın en çok sefer yapılan havalimanı oldu. Bu gurur hepimizin" dedi.

#29nisan Havacılık Haberi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürlüğü, 2020 yılında İstanbul Havalimanı’na garanti ödeme yapıldığı yönündeki söylemlere ilişkin açıklamada bulundu.

"İstanbul Havalimanı’na 2020 yılında hiçbir garanti ödemesi yapılmamıştır"

DHMİ’ nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İstanbul Havalimanı’na 2020 yılında hiçbir garanti ödemesi yapılmamıştır. Karalanmaya çalışılan İstanbul Havalimanı, EUROCONTROL (Avrupa Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı) tarafından salgın döneminde Avrupa’nın en yoğun havalimanı olarak ilan edilmiştir" ifadelerine yer verildi.


İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Samsunlu: "Bu gurur hepimizin"

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan bir paylaşımda bulunan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın pandemi dönemindeki performansına dikkat çekerek, "’Uçmayacak uçağın, uçağa binmeyecek yolcunun da parası ödenecek.’’ şeklindeki asılsız söylemlere inat @igairport 17 bin 407 uçuşla Mart 2021’de de Avrupa’nın en çok sefer yapılan havalimanı oldu. Bu gurur hepimizin" değerlendirmesinde bulundu.

#29nisan Havacılık Haberi