Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığına Sayın Haluk Görgün’ü atamıştır” ifadeleri kullanıldı.

SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün'ün kariyeri hakkında bilgi verilmiştir:

Prof. Dr. Haluk Görgün, 1973 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. Doktora eğitimini ise 2003 yılında New York, ABD'de bulunan Rensselaer Polytechnic Institute'de tamamladı.

Doktora mezuniyetinin ardından 2004-2005 yılları arasında University of Connecticut'ta doktora sonrası bilimsel çalışmalarda bulundu. 2005-2008 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak görev yaptıktan sonra 2008 yılında doçent, 2013 yılında ise profesör unvanını aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği kurucu bölüm başkanı olarak görev yaptı ve 2009-2013 yılları arasında Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölüm başkanlığı görevini sürdürdü.

Ayrıca, 2007-2010 yılları arasında Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı Enerji Alanı Türkiye Delegeliği görevini üstlendi. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Teknopark, BAP Koordinatörlüğü, Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Prof. Dr. Haluk Görgün, 2010-2013 yılları arasında YTÜ Sigma Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi Editörlüğü görevini üstlendi.

Ayrıca, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2013 yılında Türkiye Bilimler Akademisi Asoşiye üyesi olarak seçildi.

Kasım 2014 - Nisan 2018 tarihleri arasında Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı. Rektörlük döneminde üniversite-sanayi iş birliğine yaptığı katkılardan dolayı farklı kuruluşlar tarafından "Yılın Rektörü" seçildi.

Prof. Dr. Haluk Görgün, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.