Selahattin Bilgen: “Çinli turist hedefimiz 1 milyon”

selahattin-bilgen-cinli-turist-hedefimiz-1-milyon

İGA İstanbul Havalimanından, Türkiye ile Çin bağlarını güçlendirecek ilişkilere imza atmaya devam ediyor.

Geçen hafta düzenlenen Sichuan Havayolları – Rotalar ve Ürün Konferansı’nda, Türkiye’ye yıllık Çinli turist sayısını artırmayı istediklerini açıklayan İGA Istanbul Havalimanı, 2023’te 250 bin olan hedefini 2026’ya kadar 1 milyona olarak belirledi.

selahattin-bilgen-cinli-turist-hedefimiz-1-milyon

“Uçuşları haftada dörtten yediye çıkarmayı hedefliyoruz”

Sichuan Havayolları ve Sichuan Havalimanları Otoritesi ile işbirliği anlaşmamız, düzenli toplantılar, bilgi paylaşımı, ortak havacılık geliştirme, destinasyon tanıtımı ve çalışan değişim programlarını içermektedir diyen İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen,  “Çin Dostu Havalimanı olan İGA İstanbul Havalimanı, Çinli ziyaretçiler için misafir deneyimini geliştirmeye kendini adamıştır. Uçuşları haftada dörtten yediye çıkarmayı hedefliyoruz. İmzalanan anlaşmalar önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

selahattin-bilgen-cinli-turist-hedefimiz-1-milyon

2020’den beri Air China, China Southern, China Eastern ve Sichuan Airlines gibi havayollarıyla ortaklık kurarak Türkiye’yi Çinli gezginler için daha erişilebilir hale getirdik. İGA İstanbul Havalimanı olarak 8. kardeş havalimanımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.