Singapur Hava Yolları (SIA), 4 Mart 2021 tarihinden itibaren Phuket [1] uçuşlarında Boeing 737-800 NG uçağı kullanacak ve SilkAir’in, Singapur Hava Yolları ile entegrasyonunun bir parçası olarak SIA Group’un premium ağı genelinde müşterilere daha fazla ürün ve hizmet tutarlılığı sunacak.

Dokuz adet 737-800 NG, SIA filosuna katılırken daha fazla SilkAir rotası aşamalı olarak aktarılacaktır. Bu aynı zamanda, Mart 2021'de Brunei'den başlayarak SIA'nın mevcut uçuş ağı içindeki noktalara ulaşmasına izin verecektir [2]. SilkAir'in Singapur Hava Yolları'na tam entegrasyonunun 2021/22 mali yılında tamamlanması planlanıyor.

SIA 737-800 NG, 12 Business Class ve 150 Economy Class koltuğa sahip olacak. Müşteriler, SIA'nın bölgesel rotalardaki ödüllü uçak içi hizmetlerini deneyimlemek için dört gözle bekleyebilirler. Bu, Singapur Hava Yolları kabin ekibi tarafından sunulan birinci sınıf hizmeti, gelişmiş yiyecek ve içecek seçeneklerini ve web tabanlı bir platform aracılığıyla KrisWorld uçak içi eğlencesini içerir.

“SIA 737-800 NG'nin tanıtımı, bölgesel rotalarımızdaki müşteriler için daha rahat ve sorunsuz bir seyahat deneyimi sağlayacak. Singapur Hava Yolları CEO’su Goh Choon Phong, SilkAir'i SIA ile entegre etmek, aynı zamanda uçak dağılımında çevik ve esnek olmamızı sağlıyor, filo ve ağ büyüme stratejimizi destekliyor” dedi.