İGA İstanbul Havalimanı ve Singapur Havayolları, Çevresel Sürdürülebilirlik İçin Güçlerini Birleştiriyor

İstanbul Geliştirme Ajansı (İGA) İstanbul Havalimanı ve Singapur Havayolları, çevresel sürdürülebilirlik ve atık yönetimi konularında iş birliğine giderek önemli bir adım attı. Avrupa Atık Yönetimi Haftası kapsamında gerçekleşen etkinlik, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerini bir araya getirdi.

İGA İstanbul Havalimanı Sıfır Atık Merkezi'nde düzenlenen atölye çalışması, atık yönetimine odaklanarak öğrencilere etkili atık yönetimi ve ileri dönüşüm konularında pratik bilgiler sunmayı amaçladı. Katılımcılar, İGA İstanbul Havalimanı'ndaki atık süreçleri hakkında bilgi edinme fırsatı bulurken, çeşitli profesyonellerle bir araya gelerek sektördeki yenilikleri öğrenme şansı elde ettiler.

Ziyaretin ardından, sanatçı ve tasarımcı Pınar Akkurt'un liderliğinde gerçekleşen atölye çalışmasında öğrenciler, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak çeşitli ürünler tasarladılar. Bu kapsamlı etkinlik, sadece eğitim sağlamakla kalmayıp gençlerin sürdürülebilir uygulamalara aktif olarak katılmasını teşvik ederek çevresel sorumluluk anlayışını pekiştirmeyi amaçlıyor.

Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu, etkinlikle ilgili olarak, "Genç nesli sadece eğitmekle kalmayıp aynı zamanda sürdürülebilir uygulamalara aktif olarak katılmaları için onlara ilham veren girişimlere öncülük etmekten gurur duyuyoruz. İGA İstanbul Havalimanı ile yürütülen iş birliği aracılığıyla, havacılık sektöründe çevresel sürdürülebilirlik kültürünü güçlendirmeyi hedefliyoruz" dedi.

İGA İstanbul Havalimanı Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Fırat Emsen ise, "Havacılık sektörünü daha sürdürülebilir hâle getirme ve gelecek nesiller için gezegeni iyileştirme hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda Singapur Havayolları ile iş birliğiyle düzenlediğimiz atık yönetimi atölyesi, temel marka değerlerimizle mükemmel bir uyum sergiledi" şeklinde konuştu.

Etkinlik, Singapur Havayolları ile İGA İstanbul Havalimanı'nın ortak değerlerini genç nesillerle paylaşma ve havacılık için daha yeşil bir gelecek konusundaki ortak taahhütlerini vurgulama fırsatı sunarak çevresel sürdürülebilirliği teşvik etme amacını taşıdı.