Anlaşma, Washington DC'deki Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump ile Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong'un da hazır bulunduğu seremonide bugün (yerel ABD saatine göre 23 Ekimde) imzalanmıştır. Atılan imzalar, Şubat 2017'de niyet mektubu olarak duyurulan anlaşmayı kesinleştirilmiştir.
SIA tarafında Şirket CEO'su Goh Choon Phong ile Başkan Peter Seah tarafından imzalanan anlaşmayı Boeing tarafında, Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Kevin McAllister ile Boeing Ticari Uçaklar Asya Pasifik & Hindistan Satış Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Dinesh Keskar imzalamıştır.
Satın alım anlaşmasında 39 adet uçağın kesin siparişi olmasına rağmen, her bir model uçak için belirtilen altı opsiyonel satın alım hakkının kullanılması durumunda anlaşma 51 uçağı kapsayacaktır. Yayımlanmış Boeing liste fiyatlarına göre kesin siparişlerin toplam tutarı 13,8 USD'dir.
SIA CEO'su Goh Choon Phong; "SIA, uzun yıllardır Boeing'in müşterisidir ve modern ve yakıt tasarruflu bir filoya sahip olmamızı sağlayacak geniş gövdeli uçaklarla ilgili bu büyük siparişi kesinleştirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu yeni uçaklar ile uçuş ağını genişletip müşterilerine daha fazla seyahat seçeneği sunma olanağını yakalayacak SIA Grubun önüne yeni büyüme fırsatları doğacaktır" demiştir.