YUSUF ZENGİN
Singapur Hava Yolları (SIA) bugün, önümüzdeki birkaç hafta içinde Singapur'daki müşterilerimiz ve hayranlarımız için özel olarak küratörlüğü yapılan üç heyecan verici ve tamamen yeni girişimden oluşan Singapur Hava Yolları deneyim paketini başlatıyor.

Restaurant A380 @Changi, dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380'de SIA’nın ödüllü hizmetiyle özel bir yemek deneyimi sunuyor. Yemek yiyenler, her kabin sınıfı için özel menülerden seçim yapabilirler. Seçenekler arasında, Singapur’lu ünlü şef Shermay Lee tarafından tasarlanan özel Peranakan mutfağının en iyi yemeklerinin yanı sıra imzalı uluslararası tariflerde bulunmaktadır. A380'in özel öğle yemeği öncesi turu için sınırlı yerler mevcut olacak. Tüm yemek yiyenlere KrisShop indirimleri, hediye çantaları ve eğer ziyaret
Çiler geleneksel kıyafet giyerlerse ek hediyeler verilecek. Rezervasyonlar 12 Ekim 2020'de başlayacak ve Restaurant A380 @Changi 24 ve 25 Ekim 2020'de hizmet verecek.

Inside Singapore Airlines, Kasım ayındaki okul tatilinin iki hafta sonu boyunca tüm aile için çok çeşitli etkinliklerle birlikte eğitim tesislerimizde özel bir perde arkası turu sunacak. Ziyaretçiler, SIA’nın 70 yılı aşkın geçmişini kapsayan bir tura çıkarılacak, pilotlarımız ve kabin ekibimizle etkileşim kurma fırsatı elde edecekler.

Çocuklar balon şekillendirme ve kendi batik güllerini yapma gibi el işi etkinliklerinin tadını çıkarabilirler. Ayrıca kabin ekibi olarak giyinme ve canlandırma yapma imkanları olacağı gibi kendi SIA sarong kebaya üniformalarını eve götürebilirler. Yetişkinler, uçuş simülatörü kullanmayı seçebilir, uçak içi premium şaraplarımızdan bazılarını tadabilir ve bir misafir karşılama ve hitabet atölyesine katılabilirler. SIA uçuşlarında servis edilen en popüler yemeklerden bazıları da satışa sunulacaktır. 1 Kasım 2020'de rezervasyonlar açık olup, turlar 21, 22, 28 ve 29 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

SIA @ Home, kendi evlerinin rahatlığında dünyaca ünlü SIA uçak içi yemek deneyiminin keyfini çıkarmak isteyen müşteriler içindir. Şarap veya şampanya ile birlikte gelen özel First Class ve Business Class yemeklerimizi içeren 10 menü arasından seçim yapabilirler. Seçilen pakete bağlı olarak sınırlı sayıda yemek takımı ve olanaklar da mevcuttur. SIA @ Home rezervasyonları için özel kabin ekibi konsiyer hizmeti 5 Ekim 2020'de açılıyor.

“Singapur Hava Yolları’nı Keşfedin” projesiyle ilgili daha fazla bilgi Singapur Hava Yolları websitesinde bulunabilir. Her üç deneyim de yalnızca KrisShop websitesi üzerinden yapılan rezervasyonlar için mümkün olacaktır. KrisFlyer üyeleri, bu deneyimlere katılım ücretini ödemek için millerini kullanabilir veya yaptıkları harcamalardan mil kazanabilirler.

Singapur Hava Yolları, tüm yolcularının sağlık ve güvenliğini sağlamak için tüm tesislerde gelişmiş temizlik prosedürlerinin yanı sıra ateş takibi, güvenli sosyal mesafe ve SafeEntry dijital check-in sistemi gibi gerekli tedbirleri uygulayacaktır.

“Singapur Hava Yolları'nı Keşfedin” projesi, kapsamlı bir pazar araştırmasının ve incelemelerin sonucudur. Bu incelemelerde, projelerin Singapur Hava Yolları yolcuları ve halk tarafından oldukça çekici bulunması, projelerin çevresel etkileri ve finansal uygulanabilirliği gibi faktörler de dikkate alınmıştır. Bir defaya mahsus olarak ‘kısa tur uçuşu’ veya "hiçbir yere uçuş" fikri de başlangıçta düşünüldü ancak yapılan incelemeden sonra seçenekler arasına dahil edilmedi.

SIA Group CEO’su Goh Choon Phong “Covid-19'un SIA Group tarafından düzenlenen uçuşların sayısını büyük ölçüde azaltması nedeniyle, bu süre zarfında hayranlarımız ve müşterilerimizle iletişim kurmamızı sağlayacak benzersiz projeler yarattık. Bu deneyimler, dünyaca bilinen kabin içi ürünlerimizi ve hizmetimizi özleyen sık uçan yolcularımızdan, ayrıcalıklı bir yemek deneyimi isteyen çiftlere, ailelere ve okulların tatil döneminde çocuklarıyla eğlenceli aktivitelerle dolu bir gün geçirmek isteyen ebeveynlere kadar herkes için bir şeyler sunuyor.” dedi.

"Son haftalarda yolcularımız projelerimize büyük ilgi göstererek bizlere görüş ve önerilerini sundular. Herkese harika fikirleri ve önerileri için teşekkür etmek istiyorum. Gördüğümüz coşku ve tutku bizi cesaretlendiriliyor. Katkılarınız için minnettarız. Hepimiz Singapur Hava Yolları’nı keşfetmeniz için sizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. "

Singapur Hava Yolları’nı Keşfedin projemizle ilgili çok daha fazla bilgiyi aşağıdaki websitesinden öğrenilebilir ve katılabilecek deneyim seçenekleri hakkında bilgi alınabilir.