Singapur Hava Yolları (SIA), müşterilerin gelecekteki rezervasyonlarda kullanılabilecek indirimli uçak bileti paketlerini önceden satın almalarını sağlayacak yeni bir ürün olan Flight Pass'ı bugün piyasaya sürdü.

Flight Pass başlangıçta Singapur ve Fransa, İtalya, Güney Kore, İspanya, Hollanda ve Birleşik Krallık arasındaki SIA hizmetlerinde sunulacak. Bu seyahatler Singapur'dan başlayan ve yukarıda belirtilen destinasyonlardan Singapur’a karantinasız Aşılı Seyahat Yolu (VTL – Vaccinated Travel Line) uçuşları içerir. Flight Pass, SIA ağındaki diğer noktalara aşamalı olarak genişletilecektir.

Flight Pass'in en önemli özelliği esnekliğidir. Müşteriler, birden fazla uçuş için indirimli uçak ücretlerini alabilir ve koltuk müsaitliğine bağlı olarak seyahat tarihlerini istedikleri zaman belirleyebilir. Seyahat, varış noktaları, uçuş sayısı, seyahat süresi ve ücret türü gibi parametrelere göre özelleştirilebilir.

Flight Pass paketindeki her bilet ayrıca aile üyeleri, arkadaşlar, iş arkadaşları ve ya alıcının seçtiği herhangi biri ile paylaşılabilir. Bu, gezginlerin seyahatlerini bir araya getirerek maliyet tasarrufu yapmalarını sağlar.