Gökyüzü HaberciE-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Singapur Havayolları (SIA), Singapur ve New York arasında yapılacak dünyanın en uzun ticari uçuşunu gerçekleştirdi. Tarihi uçuş, 17 saat 52 dakika sürdü.

Singapur Changi Havalimanı’ndan 11 Ekim 2018 saat 23.37’de kalkan (Singapur saatiyle) ve bir gün sonra Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na inerek, Singapur ve New York arasındaki ilk direkt uçuş gerçekleştirildi. Tamamen yeni Airbus A350-900ULR (Ultra Uzun Menzilli) ile gerçekleştirilen uçuş,  Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi olmak üzere Singapur’dan kalkarak haftada üç gün düzenlenecek.

YOLCULARA ÖZEL HİZMET!

Ek bir A350-900 ULR uçağın hizmete girmesiyle 18 Ekim tarihinden itibaren günlük uçuşlara başlanacak. Uçağın ilk yolcularına, uçuş kapısında bugüne özel bir etkinlik düzenlendi. Yolculara aynı zamanda, bir anı sertifikası ve özel SIA logolu bir çift Bodum bardakları içeren hediye çantası verildi. Dünyanın en uzun uçuşunda yer alan yolcular, sağlıklı yaşam alanında lider olan Canyon Ranch’deki şeflerin ve beslenme uzmanlarının hazırladığı özel yemekler eşliğinde konforlu ve rahat bir seyahat gerçekleştirdiler.

Uçakta, yolcuların dinginliği için tasarlanan, dinlenme ve rahatlama ambiyansını güçlendirmek amacıyla uyku stratejileri ve özel kabin aydınlatma düzenekleri de hizmete sunuldu. Uçak, jetlag etkisini azaltmaya yardımcı olmak ve yolcuların inişe dek iyi dinlenmiş ve rahat hissetmelerini sağlamak amacıyla daha yüksek tavanlı, daha geniş pencereli ve ekstra geniş gövdeli olarak tasarlandı.

Yolcular aynı zamanda, myKrisWorld ile kişiselleştirilmiş uçak içi eğlence sistemleri (IFE) üzerinde daha fazla kontrol sahibi oldular. Bu sayede KrisFlyer üyeleri, içerikleri kaydetme, yeniden oynatma, playlist oluşturma ve sonraki uçuşları için tercihlerini myKrisWorld üzerinden belirlediler. Ayrıca,  uçak içi eğlence sisteminindeki içerik çeşitliliği yaklaşık 200 saat daha arttırılarak toplamda 1000 saatin üzerine çıktı.

DAHA HIZLI İNTERNET!

Yolcular, Singapur Havayolları’nın yeni A350-900ULR uçağında aynı zamanda daha hızlı uçak içi WiFi hizmetini de deneyimleyecekler. Şu an Singapur Havayolları filosunun A350-900ULR uçağında ulaşılan bu hizmet, Panasonic Avionics Internet ve uçak içi mobil bağlantı bulunan diğer uçaklara da yavaş yavaş yerleştirilecek.

Singapur Havayolları CEO’su Goh Choon Phong, “Singapur Havayolları, yeni A350-900ULR ile dünyanın en uzun ticari uçuşlarını sunmaktan gurur duyar ve hatta yolcularımıza Singapur ile Birleşik Devletler arasında direkt bağlantı sağlamaktan da büyük heyecan duyuyoruz. Bu, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşıladığımız her şeyin önünde tuttuğumuzu göstermektedir” dedi.

İLK MÜŞTERİ SİNGAPUR OLDU!

Singapur Havayolları, Airbus’ta sırada olan yedi siparişiyle birlikte, yeni A350-900ULR için dünyadaki ilk müşteri. Uçak, 67 Business Class koltuk ve 94 Premium Economy Class koltuk olmak üzere iki sınıflı düzene sahip olacaktır.