Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

Singapur Havayolları, ABD’de Seattle’a direk uçuş başlatmaya hazırlanıyor. ABD’deki beşinci şehir ve Singapur’dan dördüncü direkt uçuş hizmeti Seattle, Singapur Havayolları’nın ABD’deki beşinci uçuş noktası olacak.

Singapur-Seattle arası direkt uçuşlar, 3 Eylül 2019’da hizmete girecek. İlk etapta haftada 3 sefer düzenlenecek ve Ekim 2019’dan itibaren de uçuş sayısı haftada dörde çıkarılacak. Uçuşlarda, 42 Business Class, 24 Premium Economy Class ve 187 Economy Class koltuğa sahip  Airbus A350-900 uçağı kullanılacak.

İlgili ülke yetkililerin onaylarına istinaden, SQ28 uçuşları önce Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 09.25’te Singapur’dan kalkacak ve aynı gün saat 09.05’te Seattle’a ulaşacak (yerel saatle). SQ27 olarak yapılacak geri dönüşler, her Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 10.40’ta Seattle’dan hareket edecek ve ertesi gün saat 17.30’da Singapur’a varacak. Ekim 2019’dan itibaren, SQ28 ve SQ27 uçuşu her Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek.

ABD PAZARI GENİŞLEYECEK

Singapur Havayolları CEO’su Sayın Goh Choon Phong, “Yeni direkt uçuşumuz Seattle, ABD pazarındaki önemli faaliyetleriimizi genişletme ve uçuş ağımızı büyütme amacımızın bir göstergesidir. Yeni hizmetler aynı zamanda, Güneydoğu Asya, Güney Asya, Okyanusya gibi kilit pazarlardan Kuzey Amerika’ya yönelik olarak, müşterilerimize daha hızlı ve uygun erişim sunarak, Singapur merkezini daha da güçlendirecek” açıklamasında bulundu.

ZÜMRÜT ŞEHRİ

Güçlü ve çeşitlilik arz eden ekonomisiyle Seattle, ABD’nin en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Seattle, geniş sayıda büyük ABD kuruluşlarının merkezlerine ev sahipliği yapmakta ve yeni iş girişimleri konusunda popüler bir buluşma yeridir. Seattle aynı zamanda istihdam açısından da yukarı sıralarda yer almakta ve nüfusu giderek artmaktadır.

Özellikle “Zümrüt Şehir” olarak tanınan Seattle, yemyeşil ormanları, parkları, hareketli sanat, kültür hayatı ve Alaska gezilerine açılan kapı olarak aynı zamanda popüler bir turizm şehridir.

SAN FRANCİSCO UÇUŞLARI ARTACAK

Yeni Seattle uçuşları, Singapur Havayolları’nın halihazırdaki Houston, Los Angeles, New York (hem JFK, hem de Newark Havaalanları) ve San Francisco uçuşlarını tamamlayacaktır. Singapur Havayolları yakınlarda Singapur ve New York (Newark) arasında günlük direkt uçuşlara başladı ve yarından itibaren, Airbus A350-900ULR (ultra-long-range) uçakla, Singapur ve Los Angeles arasında direkt uçacak. Mevcut direkt San Francisco uçuşları ise 28 Kasım 2018 tarihinden itibaren haftada yediden haftada 10 uçuşa yükselecek.

ABD’YE HAFTADA 53 UÇUŞ!

Singapur Havayolları, 27 direkt Singapur-ABD uçuşu dahil, Aralık 2018’den itibaren, ABD’ye haftada 53 uçuş gerçekleştirecek. Yeni Seattle uçuşlarının gelecek yıl başlamasıyla beraber, ABD’ye yapılacak uçuş sıklığı haftada 57’ye ulaşacak. Biletler, çeşitli dağıtım kanalları aracılığıyla 7 Kasım 2018 tarihinden itibaren peyder pey satışa sunulacak.