Singapur Havayolları (SIA), geleneksel olarak uçak kabininde çekilenlerinden ziyade, izleyenleri Singapur'un çeşitli yerlerinde panoramik bir yolculuğa çıkartan yeni uçak içi güvenlik videosunu ilk defa yayınladı.
Bu videoyu izleyenler; Boat Quay, The Intan Peranakan Home Müzesi, Nehir Safarisi, Haji Lane, Adventure Cove WaterparkTM, Henderson Waves, Capitol Tiyatrosu ve Gardens by the Bay gibi kentin bilinen simgelerine yolculuk eden bir Singapur Kızını takip etmektedir. Singapur Kızı her bir mekanda, güvenlik talimatlarını farklı faaliyetler ile yaratıcı bir şekilde gösteren değişik kişilerle karşılaşmakta.
Bu yeni güvenlik videosu, SIA ile Singapur Turizm Ofisi (STB) arasında Haziran 2017 tarihinde imzalanan ve Singapur'a ve Singapur üzerinden yapılacak seyahatleri teşvik etme ve şehrin güzelliklerini dünya geneline göstermeyi amaçlayan iki taraflı anlaşma kapsamında hazırlanmıştır. Bu ortaklık kapsamında SIA ve STB, seyahat kolaylığı sağlayacak ve doğru deneyimlerin; doğru kişilere, doğru zamanda ve doğru yerde ulaştırılmasını sağlayacak pazarlama faaliyetleri, etkinlik tanıtım kampanyaları ve teknoloji inisiyatifleri ile ilgili üç yılı aşkın bir süre boyunca işbirliği yapacak olup bu anlaşma kapsamında taraflar, toplam 10 milyon SGD$ değerinde ortak yatırım yapacaklar.
Singapur Havayolları Satış ve Pazarlama Departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Sayın Campbell Wilson; "Yeni güvenlik videomuz, bugüne kadar bizim de kullandığımız daha geleneksel yaklaşımla hazırlanmış olan videolara kıyasla müşterilerimize güvenlik bilgilerinin aktarılması hususunda daha etkileyici ve verimli bir yaklaşım sunmaktadır. Aynı zamanda bu yeni video ile dünya genelindeki izleyicilere evimiz olan Singapur'un bilinen simgelerini gururla gösterebilme olanağına kavuşuyoruz" demiştir.
Singapur Turizm Ofisi Genel Başkan Yardımcısı Lynette Pang; "Singapur'un canlı kültürü ve görülmeye değer turistik güzelliklerini bir araya getiren ve güvenlik bilgilerinin yolculara aktarılması için hazırlanmış samimi ve göz alıcı sunumuyla SIA'nın yeni güvenlik videosunu izlerken büyük keyif aldık. Singapur’un önemli ögelerinden olan yerleri ve insanları da anan bu video ile milyonlarca izleyici, şehrin sunduğu cazibeli olasılıklara aşina olurken güvenlik ile ilgili en güncel bilgileri de öğrenecekler" demiştir.
SIA kabin ekibinden olup videodaki Singapur Kızını temsil etmesi amacıyla seçilen Elizabeth Quek, video ile ilgili olarak; "Müşterilerimizi kısa bir Singapur yolculuğuna çıkarmak gibi. Videonun çekildiği yerler Singapur'un, eşsiz bir kültürü ve tarihi mirası olan modern bir kozmopolit şehir olarak yansıtılmasına yardımcı olmaktadır ve bu harika yolculuğun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum" demiştir.
Yeni uçak içi güvenlik videosu, yılsonundan itibaren tüm Singapur Havayolları uçularında gösterilmeye başlanacaktır.