SİYASİLER ve Bakanlar, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilere başarı mesajları yayımladı.

ÖSYM tarafından Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan YKS'ye 2 milyonun üzerinde öğrenci girecek. Bakanlar ve siyasiler, sınava girecek öğrenciler için başarı ve destek mesajları paylaştı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, mesajında, "YKS 2021'e girecek bütün öğrencilerimize zihin açıklığı, kolaylıklar ve başarılar diliyorum" ifadelerini kaydetti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mesajında "Sınavlar gelir geçer sevgili gençler ama gençlik bir kere yaşanır. Genç olmak harika bir şey! Hafta sonu elinizden geleni yapın ama sınavların hayatınızı tutsak etmesine de izin vermeyin. Her şey güzel olacak, yarın bugünden daha güzel olacak. Başarılar diliyorum!" diyerek öğrencilere başarı diledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, paylaştığı mesajda, "Sevgili Gençler, yarın üniversite eğitiminiz için kendi kendinizle yarışacaksınız. Ve eminim, kendinizi aşacaksınız. Sonucun gönlünüzce olmasını diliyorum. Allah hepinize zihin açıklığı versin" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sevgili gençler, emeğiniz, çabanız ve hayallerinizle eş değer bir sonuç almanız dileğiyle YKS'de hepinize başarılar dilerim" diyerek öğrencilere başarılar diledi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, mesajında, "Sevgili genç arkadaşlarım, sizler bizim yarınımız, ümidimiz, övünç kaynağımızsınız. YKS hayat yolunda hayallerinize ulaşmak için önemli bir adım. Bunun için gayret ettiniz, çok çalıştınız. Emeklerinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum" ifadelerini kaydetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu paylaşımında, "Üniversite sınavından önceki gece. Anne babalar ve çocuklar, herkeste bir heyecan. Sevgili gençler; önünüzde kocaman bir hayat ve girmeniz gereken sınav var. Sonucu her ne olursa olsun, hayat yolunda sizlere güvenimiz tamdır. Allah yardımcınız olsun" ifadeleriyle öğrencilere destek oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Genç kardeşlerim; sınavınızın sonucu ne olursa olsun hepiniz ülkemiz için çok kıymetlisiniz. Geleceğiniz için bir basamak olan YKS'de hepinize başarılar diliyorum. Dualarımız sizinle, Allah zihin açıklığı versin" dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek genç kardeşlerime gönülden başarılar diliyorum. Büyük ve Güçlü Türkiye sizin ellerinizde yeşerecek. Zihniniz ve bahtınız açık olsun. Rabbim umduğunuz tüm güzelliklere ulaştırsın" ifadelerini kaydetti.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise "Sevgili gençler, hafta sonu gireceğiniz YKS sınavında hepinize başarılar diliyorum. Sonuç ne olursa olsun sizi seviyor, size güveniyoruz. Heyecanınızı, azminizi ve gözlerinizdeki ışığı daima diri tutun. Geleceğimiz sizinle daha parlak olacak" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da, "Ey Rabbim, kolaylaştır, zorlaştırma! Hayırla tamamlamayı nasip eyle! YKS'ye girecek olan tüm gençlerimize başarılar diliyorum. İstikbalimiz ve umudumuz olan sizler için yeni bir sürecin kapısını aralayacak olan bu sınavda hepinize Allah zihin açıklığı versin" temennisinde bulundu.