SunExpress CEO’su Jens Bischof, Antalya’nın ilk Uçak Bakım-Onarım Merkezi’ni kuracaklarını belirterek, “Bu büyük yatırım bölgeye güvenin göstergesidir” dedi

TÜRK Hava Yolları (THY) ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress CEO'su Jens Bischof, yeni yatırım müjdesi verdi. Antalya'nın ilk Uçak Bakım-Onarım Merkezi için çalışmalara başladıklarını açıklayan Bischof, projenin Türk yetkili makamlarında onay aşamasında olduğunu söyledi. Bischof, ruhsat alımına bağlı olarak bu yıl içinde temel atıp, 2021-2022 sezonunda hizmete açmayı öngördüklerini söyledi.

ANTALYA'DA İLK OLACAK
Söz konusu merkezin Antalya'da ilk olacağını ve ilk etapta kendi uçaklarına sonrasında ise diğer firmalara hizmet vereceğini anlatan Bischof, "Antalya bölgesine ciddi miktarda bir yatırım yapacağız. Bu yatırımla hem yerel ekonomiyi desteklemiş hem de bu bölgeye duyduğumuz koşulsuz ve tam güveni göstermiş olacağız" diye konuştu. Türk turizm sektörü için 2019'un rekor yılı olacağına dikkati çeken Bischof, ülkenin turistler için büyük bir değer olduğunu vurguladı. Bischop, Antalya'ya güvendiklerini söyledi.