Bu, SWISS'i İsviçre'den tarifeli uçuş operasyonlarında SAF'ı kullanan ilk ticari havayolu yapıyor. A32Xneo ailesi gibi son derece gelişmiş uçakları sayesinde, SWISS'in ilk SAF teslimatı, 175'ten fazla uçuşa yakıt sağlamak için yeterlidir. SWISS müşterileri, Compensaid programı aracılığıyla SAF kullanımını teşvik ederek hava seyahatlerinde çevreye olan özeni tam olarak gösterebilirler. Üretimin büyütülmesi de dahil olmak üzere daha fazla gelişmeye tabi olarak, SAF kullanımı karbon emisyonlarını sürdürülebilir bir şekilde azaltabilir.
Swiss International Air Lines (SWISS), dünyanın önde gelen sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) sağlayıcılarından biri olan Neste ile birlikte çalışarak İsviçre'ye SAF ithal etmek için ilk uçtan uca lojistik zincirini kurdu. Bu, SWISS'i İsviçre'den tarifeli uçuş operasyonlarında SAF'ı kullanan ilk ticari havayolu yapıyor. Biyojenik bileşenli uçak yakıtı, yeni gümrük hükümleri sayesinde 1 Temmuz 2021'den itibaren İsviçre'ye ithal edilebilir ve İsviçre'de kullanılabilir.

SWISS CEO'su Dieter Vranckx, "Bu yeni gümrük düzenlemelerinin yürürlüğe girmesinden çok kısa bir süre sonra kendi tedarik ettiğimiz SAF'ın İsviçre'ye ilk teslimatını aldığımız için mutluyuz" diyor. "SWISS ve Lufthansa Grubu, yıllardır, sürdürülebilir havacılık yakıtlarının ithalatı için lobi yapıyor, çünkü bunlar, mevcut uçakları kullanarak 2030 için iklim hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan orta ve uzun vadeli gelecek için kilit teknoloji olacak. santral teknolojileri. Başta İsviçre gümrük makamları, Flughafen Zürich AG, Avenergy ve Neste olmak üzere, bu yeni sürecin oluşturulmasında yer alan ve gerçekleşmesi için çalışan herkese teşekkür ederiz” dedi.