Havayolu ve Havayollarına Hizmet veren kuruluşların devletin kurum ve kuruluşlarıyla (Operasyonel) koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulan TAOC (Türkiye Havayolu işletmecileri Komitesi) ‘nin bugün yapılan genel kurul toplantısında daha önce başkan yardımcılığı görevinde bulunan Atlasjet Havayolları Antalya Bölge Müdürü Serdar Ali Ermiş seçildi.

2 Yıldır bu görevi yürüten Çek Havayolları Bölge Müdürü Fatoş Kasap Yıldırım, bugün Atatürk Havalimanı Airporth Otel’de düzenlenen törenle görevini Ermiş’e devretti. Ermiş, Yıldırım’a bir plaket vererek TAOC’ye verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Başkanlığı devrelan Başkan Ermiş, ilk demecini sadece Gökyüzühaberci’ye verdi. Ermiş “Öncelikle arkadaşlarım beni TAOC’ye başkan seçtikleri için teşekkür ediyorum. Amacımız tüm AOC’leri bir araya toplamak. Tüm meydanlardaki standartları aynı hale getirebilmek için mücadele veriyoruz. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. Bu standardı oturttuk. Ulaştırma Bakanlığı, SHGM, DHMİ ile ilişkilerimiz güzel gidiyor. Bu Kurumlarla karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyoruz. TÖSHİD’den sonra da bizi en azından bu konuda muhatap kabul ettiklerini ifade ettiler. Bunu yazılı olarak da bildirdiler. Ve Tüm resmi kurumlar yazılarını da artık TAOC olarak adımıza gönderiyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Bundan sonra da tüm meydanlarımızda yapmaya çalışıyoruz. 8 meydanda örgütlenmiş bulunuyoruz. Bunlara ilave olarak Gaziantep, Kayseri ve Trabzon’da da Şubat ayına kadar örgütlenme çalışmalarımız bitmiş olacak.” Şeklinde konuştu.

Ergün ZAR