Instagram

TAV İşletme Hizmetleri, dünya genelinde 19 ülkede faaliyet gösteren bir havalimanı işletmecisi olarak Medine Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı'nda özel bir yolcu salonunun açılışını gerçekleştirdi. Dış hatlar terminalinde bulunan bu özel yolcu salonu, her yıl 50 binden fazla Hac ve Umre ziyaretçisine hizmet verecek.

TAV Havalimanları'nın ticari gelirlerini yöneten iştiraki TAV İşletme Hizmetleri, Medine Havalimanı'nda portföyündeki 87. özel yolcu salonunu hizmete açtı. Medine Primeclass Lounge, pandemi sonrası seyahat yasaklarının kalkması ve kotaların artmasıyla birlikte Hac ve Umre ziyaretlerinin yoğunlaştığı dönemde konforlu bir deneyim sunmayı hedefliyor. Açılış törenine TAV İşletme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Güçlü Batkın da katıldı.

TAV İşletme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Güçlü Batkın, Medine'nin Kutsal Toprakların iki ana giriş kapısından biri olduğunu belirterek, “Hac ve umre ibadetini gerçekleştirmek üzere gelen misafirlerimizi Medine’de de ağırlamaktan, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız faaliyetlerimize geri dönmekten mutluluk duyuyoruz. 2024 başında Medine’de karşılama-uğurlama hizmetimizi de devreye alacağız. Yılda 6 milyondan fazla misafirimize özel yolcu salonlarımızda hizmet veriyoruz” dedi.

Primeclass Lounge, Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı'ndaki tek dış hatlar bekleme salonu olarak hizmet veriyor ve 7/24 açık bulunuyor. Salon, ibadet odaları, çocuk alanı, dinlenme alanı, çalışma alanı gibi çeşitli ayrıcalıklı hizmetler sunuyor. Anlaşmalı havayollarının yolcuları, Lounge Me, Dreamfolks, TAV Passport gibi uygulamalarla da salona giriş yapabiliyor.

Medine Havalimanı, yılın ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 55 artışla toplam 7 milyon 645 bin yolcuya hizmet verdi.