“TAV’ın Havalimanları Dünya Genelinde Öne Çıktı”

TAV Havalimanları, dünyanın en iyileri arasında yer alarak, İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Üsküp ve Zagreb havalimanlarının Dünya Havalimanları Konseyi (ACI World) ASQ ödüllerinde öne çıktığı duyuruldu.

TAV Havalimanları’nın işlettiği İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Üsküp ve Zagreb havalimanları, “Havalimanı Hizmet Kalitesi” (Airport Service Quality ASQ) programı çerçevesinde ödüllendirildi. Bu ödüller, havalimanlarının yolcu memnuniyeti, iş performansı ve hizmet kalitesi gibi kriterlerdeki başarısını göstermektedir.

İzmir Adnan Menderes, Üsküp ve Milas-Bodrum havalimanları kendi kategorilerinde “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” seçilirken, İzmir Adnan Menderes aynı zamanda “Avrupa’nın En Kolay Havalimanı Yolculuğu” kategorisinde de ödül aldı. Ayrıca, İzmir Adnan Menderes “Avrupa’nın En Temiz Havalimanı”, “Avrupa’nın En Keyifli Havalimanı” ve “Avrupa’nın En Adanmış Personele Sahip Havalimanı” kategorilerinde de ödüllendirilen dokuz havalimanından biri oldu.

Zagreb Havalimanı ise “Avrupa’nın En Kolay Havalimanı Yolculuğu” kategorisindeki ödülüyle, son 10 yıl içinde beş yıllık bir süre zarfında birden fazla ASQ ödülü kazanan havalimanları listesinde yer aldı.

Bu başarılar, TAV Havalimanları’nın yolcuların ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip ederek en iyi seyahat deneyimini sunmak için gösterdiği çabanın bir yansımasıdır. TAV Havalimanları Havalimanı İşletmelerinden Sorumlu Grup Başkanı Kürşad Koçak, bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür ederek, havalimanı işletmeciliğinde dünya çapında tercih edilen bir marka olma hedeflerine ulaşmalarından duyduğu gururu dile getirdi.

ASQ programı, yolcu memnuniyetini ve havalimanı hizmet kalitesini ölçmek ve iyileştirmek için önemli bir araç olarak kabul ediliyor. Bu yılki ödüller, dünya genelinde 595 bin yolcunun birebir değerlendirmeleriyle belirlendi ve 23-26 Eylül 2024 tarihlerinde ABD’nin Atlanta kentinde gerçekleşecek ACI Customer Experience Global Summit kapsamında sahiplerine teslim edilecek.