Türk Hava Kurumu - Corendon Havayolları işbirliğinde yapılacak olan Uluslararası Jet Model Festivali, 18 Mayıs 2014 Pazar günü Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde bir kez daha sportif havacılığın en keyifli unsurlarını halkın beğenisine sunacak. THK-Corendon JetFest için Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen jet motorlu model uçak pilotları, halkın katılımına açık olan etkinlikte hünerlerini sergileyecek. 300 kms sürate ulaşabilen jet motorlu modeller, kerosen yakıtlı türbin motorlar kullanıyor ve radyo kontrolü ile komuta ediliyor.

Birbirinden Heyecanlı Şovlar Jetfest’te

Gökyüzünde farklı hava araçlarının ve paraşütçülerin heyecan ve adrenalin dolu akrobasi oyunlarıyla gökyüzünün ihtişamını izleyicilerin beğenisine sunacakları etkinlik kapsamında birçok havacılık şovu gerçekleştirilecek. Jet model uçaklarının şovlarının yanı sıra balon, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait Solo Türk uçağının kopyası olan model uçağın şovu, mikro light, paraglider, mosquito, paraşüt ve wingsuit atlayışı gibi nefes kesen birçok gösteri gerçekleştirilecek.

Sportif havacılık faaliyetlerinin herkes için ulaşılabilir ve izlenebilir olması gerektiğine inanarak bu etkinliğe imza atan THK ve Corendon Airlines yetkilileri, 7’den 77’ye herkesi 18 Mayıs Pazar günü, saat 12:00’de Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’ne davet ediyor. Etkinlik için Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz servis kaldırılacak.