#Gökyüzühaberci "EYLÜL DERGİSİ"

THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Ahmet Bolat, Turkey-U.S. Business Council Türkiye Yatırım Konferansı Gala yemeğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boeing CEO’su Stan Deal, Pratt & Whitney Ticari Motorlar Başkanı Rick Deurloo ve GE Uluslararası Pazar CEO’su Nabil Habayeb ile bir araya geldi.

Bolat konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şu anda, doluluk oranlarında rekorlar kırdığımız ve yolculardan gelen yüksek talebi karşılamakta zorlandığımız için sabırla yeni uçaklarımızın gelmesini bekliyoruz. Kabine ve kokpite yeni çalışma arkadaşları alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Filomuz yakın zamanda 400 uçağı aşacak. Ayrıca, önümüzdeki 5 yıl içinde yaklaşık 50 geniş gövdeli ve 200 dar gövdeli uçağa ihtiyacımızın olacağını öngörüyoruz. Arz Edilen Koltuk Kilometre oranımızı da aynı dönem içinde yüzde 75 artırmayı hedefliyoruz.

Tüm bu yatırımlar sivil havacılıkta zirveye ulaşma hedefimizin ve bu hedef için yaptığımız planların göstergesi. Bu nedenle ABD’deki herkesle iş birliğine ve ortak çalışmaya hazırız. Özellikle de Boeing, Pratt&Whitney ve General Electric ile mevcut iş birliklerimizi geliştirmek istiyoruz.