Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Murat Şeker, Türkiye'nin En Etkin 50 CFO Arasında Gösterildi

Türk Hava Yolları'nın (THY) Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker, Türkiye'nin en prestijli finans çevreleri tarafından her yıl düzenlenen 'Türkiye’nin En Etkin 50 CFO' araştırmasında önemli bir başarı elde etti. Fortune listesinde yer alan şirketlerin değerlendirildiği bu araştırmada, Şeker'in liderliğindeki finans ekibi, şirketin cirosal gücü, karlılık oranları, büyüme hızı ve çalışan sayısı gibi kriterlerle dikkat çekti.

İstanbul Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen ödül töreninde, Murat Şeker, Türkiye'nin en başarılı 50 CFO’su arasında yer almanın gururunu yaşadı. Ödülünü törende alan Şeker, bu başarıda emeği geçen tüm finans ekibi ve Türk Hava Yolları ailesine teşekkürlerini iletti.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, ödül kriterlerinin şirketlerin finansal performansı, CFO'ların kariyer süreçleri ve sektöre kattıkları değerler üzerine odaklandığı belirtildi. Şirketin bu başarısı, zorlu dönemlerde başarılı bir liderlik sergileyerek şirketi karlılıkla yönlendiren CFO'ların bir araya geldiği etkinlikte öne çıktı.

Murat Şeker, açıklamada, "Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketinin bir üyesi olarak bu ödüle layık görülmek beni oldukça mutlu ediyor. Biz çok güçlü ve büyük bir aileyiz, çok önemli başarıları tüm ekibimizle birlikte elde ettik. Güçlü performansımızı sürdürülebilir kılmak için yine hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bu ödülü tüm Türk Hava Yolları çalışanları adına aldım. Büyüyen ve gelişen ülkemizin dünya ekonomisinden aldığı payı markamızın gücü ile artırmaya devam edeceğinden eminim" şeklinde konuştu.

Murat Şeker, THY'de 8 yıla yakın bir süredir Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif rol alıyor.