Türk Hava Yolları, Hannover’e uçuşunun 50. yıldönümünü kutladı. Havalimanında yapılan törene Eyalet Ekonomi ve Ulaştırma Bakanı Dr. Bernd Althusmann, Başkonsolos Gül Özge Kaya, havaalanı müdürü ve polis müdürünün yanı sıra STK Temsilcileri katıldı.

THY Hannover Şube Müdürlüğü tarafından tören öncesi, Türkiye’den tanıtım amaçlı getirilen Kalecik Bio Fuel adlı çevre dostu uçağın basın mensupları ve protokole tanıtımını gerçekleştirildi.

THY Hannover Şube Müdürü Dr. Osman Nuri Hasırcı, “Dünyanın en genç ve en modern uçak filolarından birisini bünyesinde barındıran THY’nın Hannover’e uçuşunun 50. yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz. THY’nin filosunda karbon ve gürültü emisyonlarını azaltma hedeflerine önemli katkı sağlayan yeni nesil, yüksek teknolojiye sahip, çevreye duyarlı ve yakıt verimliliği yüksek uçaklar giderek artmaktadır. Kurumumuz bu tür uçaklarla, her zamanki gibi nitelikli hizmetleriyle sürekli büyümeye devam edecektir. Çevre dostu uçağımız filomuza iyi ki geldi. Dünyada uçuş noktalarımızı çoğalttık. Hannover’den Türkiye’ye dokuz yere uçuyoruz" diye konuştu.

Kutlamaya katılan Hannover Başkonsolosu Gül Özge Kaya, “Kurban Bayramı’nın idrakı içindeyiz. Bu arada THY’nın Hannover’e uçuşunun 50. yılının da bugün kutlanması bize iki bayramı birlikte yaşatıyor. THY’nin yolculuğu 1933’te beş uçak ve 30’dan az çalışanla başlayıp, bugün giderek çevre dostu yaklaşık 400 uçaklık filosuyla, dünya çapında en çok destinasyona sahip havayolu ünvanına sahip.

Kabinedeki hizmet kalitesi, personelin profesyonelliği, uçak filosunun modernliliği ile THY dünyanın en saygın havayollarından ve ülkemizin en önemli markalarından biri haline gelmiştir. Kurumumuz, 2011’den 2016’ya kadar sürekli olarak Avrupa’nın en iyi havayolu seçildi. 2023 yılına kadar 500 uçakla dünyanın en modern, en çevre dostu, en büyük filolarından biri olması hedefi vardır” dedi.