Türk Hava Yolları Kadın , voleybol tarihinin özellikle kadın futbolunda en başarılı teknik direktörlerinden biri olan efsane Brezilyalı Jose Roberto Guimaraes, diğer adıyla Zé Roberto ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Türkiye’nin en önemli markası THY’nin spor kulübü olarak takımımızı dünyanın en önemli markalarından birine emanet ediyoruz. Kendisinin kariyerin anlatmama gerek yok. Aynı zamanda insani özellikleriyle de bu camiada zirve bir isim. Kulüp olarak Ze Roberto ile imzaladığımız için gurur duyuyoruz. Bu imza ile Türk Hava Yolları Spor Kulübümüzün de yeni hedefleri olacak: İlk 2’ye oynama. Bu sezon ilk 4’e kaldığımız için de uluslararası arenada ülkemizi temsil edeceğiz. Burada da kendisinin tecrübelerinden ve bilgisinden faydalanarak fark oluşturacağız. Atılan imzanın sadece kulübümüze değil ülkemize de katkısı olacağına inanıyoruz. Hem kulübümüz hem de Türk voleybolu için hayırlı olsun”

Türkiye’de 2010-2012 döneminde Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nı çalıştıran 68 yaşındaki başantrenör, “Yeniden Türkiye’de olduğum için mutluyum.” dedi.