Türk Hava Yolları'nın (THY) uçak bakım şirketi olan THY Teknik AŞ, çalışan sayısının 10 bine ulaşmasını özel bir etkinlikle kutladı. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Atatürk Havalimanı'ndaki bakım hangarlarında gerçekleştirilen kutlama etkinliğine, şirketin üst düzey yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Etkinlikte konuşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY Teknik AŞ'ın kuruluşundan bu yana istikrarlı bir büyüme stratejisi ve istihdam politikası izleyerek büyük başarılara imza attığını vurguladı. Bolat, bugün 10 bin kişilik bir çalışan ailesine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, çalışanların özverisi ve tutkusuyla daha nice başarılara imza atacaklarına inandığını ifade etti.

THY Teknik AŞ Genel Müdürü Mikail Akbulut ise yaptığı açıklamada, ülkenin ihracat hedeflerine ulaşma yolunda büyük bir adım attıklarını ve 10 bin kişilik güçlü bir ekibe sahip olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Akbulut, dünyanın önde gelen bakım-onarım şirketlerinden biri olarak THY Teknik AŞ'ın önümüzdeki yıllarda da istihdam stratejisini sürdüreceğini belirterek, her geçen gün büyüyen ekiple daha büyük başarılara imza atacaklarına olan inancını dile getirdi.

THY Teknik AŞ, sektördeki bakım-onarım talebini karşılamak üzere kabiliyet ve kapasitesini artırmaya ek olarak istihdama da büyük önem veriyor. Şirket, çalışan sayısında yüzde 16,9'luk bir büyüme ile rakiplerine kıyasla en yüksek düzeyde istihdam sağlayan MRO (Maintenance, Repair, and Overhaul) şirketi konumunda bulunuyor. Bu başarı, şirketin kaliteli hizmet anlayışı ve istikrarlı büyüme stratejisinin bir sonucu olarak öne çıkıyor.

Etkinlik, şirketin başarılarını ve büyümesini kutlamakla kalmayıp, geleceğe dair umut ve hedefleri de yansıtan bir atmosferde gerçekleşti. THY Teknik AŞ, istihdam politikası ve kaliteli hizmet anlayışıyla sektördeki liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.