Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş ailesi olarak Korona Virüs(Covid-19)salgını nedeniyle hem sizlerin hem deçevremizdekilerin sağlığını korumak için önlem almaya devam edeceğiz.
Bu doğrultuda normal masai düzeninde görev yapan personelimizin 23 Mart 2020-3 Nisan 2020 tarihleri arasında yıllık izinli sayılması kararı alınmıştır.Bu süre zarfında ücretsiz izin talep etmek isteyen personelimizin bu doğrultuda yapacağı talepler işleme alınabilir.
Evden çalışma uygunluğu verilen çalışanlarımız,görev vb.herhangi bir nedenle yurt dışına çıkmış olup geri dönen ve karantina nedeniyle izinde olan çalışanlarımız da bu kapsamda değerlendirilecektir.

Bakım operasyonunun devam edeceği birimlere yönelik iş planları ÜPK Başkanlğı tarafından oluşturulmuştur ve bu kapsamda çalışacak olan personelimiz ilgili yneticileri tarafından bilgilendirilecektir.Diğer destek birimlerinde zorunlu hallerde asgari sayıda çalışanımız belirlenerek görevlendirilebileceklerdir.Bu görevlendirme için fazla mesai ödemesi yapılmayacak olup,göevlendirilen çalışma arkadaşımızın ilgili tarihleri yıllık izinli sayılmayacaktır.Bilgilendirmenin yöneticilerimiz tarafından İnsan Kaynakları Başkanlığı'na yapılması gerekmektedir.

Bu süreçte memur vardiye servisleri çalışmayacak olup görevlendirilen personellerimizin ulaşıları vardiye servisleri ile sağlanacaktır.İzin süreci için kalan pilanlanmış tüm eğitimler iptal edilmiştir.
Kendisine online eğitim planlanan kişiler eğitimlerini https://akademi.thyteknik.com.tr adresinden kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile erişip zamanında almalıdırlar.

Bu bağlamda Covid-19 salgınına yönelik ulusal mücadeleye yardım için tüm personelimizin Sağlık Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu tedbirler uymalarını şiddetli şekilde tavsiye etmekteyiz.

Sağlıklı günler dileriz.