YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY) Teknik'in iştiraklerinden Turkish Nacelle Center, tesis ve istihdam kapasitesini yükseltince teslim ettiği ünite sayısını da artırdı.

THY Teknik'in, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimani'ndaki alt şirketlerinden Turkish Nacelle Center, başarılı performansıyla dikkat çekiyor Şirket, 2019 yılının 2. çeyreğinde tesis ve istihdam kapasitesini 2 katına çıkararak bir önceki seneye oranla teslim edilen ünite sayısında yüzde 50 artış sağladı.

2010'DA KURULDU

Goodrich Turkish Technic Hizmet Merkezi (GTTHM), THY Teknik ile UTC Aerospace Systems Aerostructures şirketi arasında 15 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan ortak girişim anlaşmasına binaen 14 Aralık 2010 tarihinde kuruldu.

Faaliyetlerine ilk olarak Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde başlayan GTTHM; Türk Hava yolları Teknik A.Ş. Sabiha Gökçen Tesislerinin inşaatının tamamlanması ile birlikte Eylül 2014 tarihinden itibaren faaliyetlerine bu tesislerde devam ediyor.

Goodrich Turkish Technic Hizmet Merkezi neredeyse bütün motor tiplerine ait thrust reverser (Geri itki sistemi) ve nacelle sistemlerinin (Motor kaportaları) tamir, bakım, onarım ve modifikasyonlarını gerçekleştiriyor.