Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (THY Teknik), havayolu operatörleri ve iş jetlerine bakım hizmetleri sunan bir şirket olarak, Avrupa'nın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Swiss Air ile önemli bir anlaşmaya imza attı. Bu anlaşma kapsamında, Swiss Air'in filosuna ait 7 adet Airbus A330 uçağının bakımı için iş birliği yapılacak.

İlk uçağın bakımı için Swiss Air'e ait bir Airbus A330 tipi uçak, İstanbul Atatürk Havalimanı'na getirilerek burada bakıma alındı. Geriye kalan altı uçağın ise önümüzdeki aylarda THY Teknik'in İstanbul'daki tesislerinde bakıma alınması planlanıyor.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yasin Birinci, yapılan bakım anlaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "SWISS Hava Yolları’nın uçak bakım hizmetlerini bize emanet etmesinden mutluluk duyuyoruz. Yüksek kaliteli ve güvenilir bakım-onarım hizmetlerimiz ile müşterilerimizin beklentilerini karşılıyor olmamız, bizi yeni müşteriler için güvenilir bir iş ortağı kılıyor. Bu anlaşmanın, iki şirket arasında uzun vadeli bir ortaklığa zemin hazırlayacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

SWISS Teknik Filo Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Claus Bauer ise yeni anlaşmayla ilgili şunları söyledi: "SWISS, bakım-onarım şirketleriyle olan stratejik iş birliğini sürdürmeye devam edecek. Türk Hava Yolları’nın A330 filosuna hizmet sunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin bu uçak tipi konusunda tecrübeli ve rekabetçi bir performans göstereceğine inanıyoruz. Amacımız, uzun vadeli bir iş birliği için her iki tarafa da değer sağlayan güvenilir bir ortaklığı teşvik etmek."