Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. personel alımı için ilan yayımladı. Kurum geçtiğimiz günlerde kariyer siteleri üzerinden yayımladığı bir ilan ile kadrosunda eksik bulunan pozisyonları tamamlamaya çalışmıştı.

Kurum yine ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere yeni bir duyuruyu adaylara duyurdu.

Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında yer alan kadro kontenjan ve başvuru şartı bilgileri haberimizde.

THY TEKNİK PERSONEL ALIM İLANI

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. tarafından yayımlanan personel alımı ile kurum bünyesine istihdam edilecek personel sayısı 150 olarak açıklandı.

Kurumun Eskişehir'de yer alan birimlerine yapılacak personel alımları en az lise mezunu düzeyinden yapılacak. Bu çerçevede THY Teknik A.Ş Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor) kadrosu için personel alımı yapacağını açıkladı.

Bu kadro için talep edilen koşullar ise şu şekilde,

THY PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan şartları sağlamak zorundalar.
Öğrenim Şartı
THY Teknik personel alım ilanı en az lise mezunu adaylar düzeyinden yapılacak. İlanda ayrıca en az önlisans mezunu adaylar içinde alımlar olacak. Kadro için talep edilen bölümler ise şu şekilde,

* Anadolu Teknik Lisesi ve Teknik Liselerin: Uçak Bakım Gövde Motor, Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği bölümlerinden birinden mezun olmak.

* Meslek Yüksek Okullarının; Döküm, , Endüstriyel Kalıpçılık Endüstriyel Otomasyon, Gemi Makineleri , Kaynak Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi , Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Metalurji , Otomotiv Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon , Uçak Teknolojisi gibi uçak bakım onarım işinde çalışabilecek mekanik bölümlerinden mezun olmak.

Diğer Koşullar

SHGM onaylı Modül 6, Modül 7 ve Modül 11A sertifikalarına sahip olmak 01.01.1991 sonrasında doğmuş olmak En az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak (YDS:45 ve üzeri) Askerlikle ilişiği olmamak ( terhis veya en az 1 yıl tecilli olmak ) Sağlık durumu itibari ile ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu olmak İstanbul’da ikamet edebilecek olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan için başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar. Başvuru işlemleri için son tarih ise 26 Ağustos olarak açıklandı.