İstanbul Ticaret Üniversitesi, ikinci elektrikli otomobili T-Elektro’yu tamamlayıp görücüye çıkardı. Tasarımı ve üretiminde Mekatronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstriyel Tasarım bölümlerinden 50 öğrencinin çalıştığı T-Elektro, TEKNOFEST İstanbul’da da sergilendi.

ÜST DÜZEY ZİYARET

Dış kabuk tasarımı, projeye dahil olan Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen, şasi ve diğer tüm aksamları da farklı mühendislik disiplinlerinden öğrencilerin emeği ile üretilen T-Elektro, üst düzey isimlerin de ilgi odağı oldu. Ziyaretçilerin, başında zaman zaman izdiham yaşattığı otomobili, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil inceledi ve hakkında bilgi aldı. TÜBİTAK’ın Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları programı kapsamında, tasarımı ve üretimi tamamen öğrenciler tarafından İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ceylan önderliğinde yapılanT-Elektro, şık tasarımının yanı sıra teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor.

ÜNİVERSİTE SPORLARI GÜNÜ’NÜ PEDAL ÇEVİREREK KUTLADILAR

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Uluslararası Üniversite Sporları Günü’nü, Haliç kıyısında düzenlenen etkinlikle kutladı. TİCARET’in çeşitli spor branşlarında mücadele eden lisanslı sporcuları ile öğrencileri, Haliç kıyısındaki bisiklet parkurunda bisiklet bindi. UNESCO 20 Eylül gününü, ‘Uluslararası Üniversite Sporları Günü’ olarak ilan etmişti. Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU), 20 Eylül 2019 tarihinde dünya çapındaki üyeleriyle birlikte Uluslararası Üniversite Sporları Günü’nü (IDUS) dördüncü kez kutladı.