YUSUF ZENGİN

Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor.

Reklam ve reklam haber için [email protected]

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

TRABZON'DA etkili olan aşırı sağanak ve rüzgar nedeniyle uçak seferlerinde gecikme yaşanıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte etkili olan aşırı sağanak ve rüzgarın etkisiyle Adana'dan saat 15.20'de kalkan Pegasus'a ait PC 3706 sefer sayılı uçak, Trabzon'a inemeyerek Samsun Çarşamba Havalimanı'na yönlendirildi.

Trabzon’da etkili olan yağışlı hava ulaşımında olumsuzluk yaşanmasına neden oldu.

Sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağmur sonrasında Trabzon havalimanında bazı uçuşlarda rötarlar meydana gelirken bir uçuş başka bir havalimanına yönlendirildi.

Pegasus’un PC3706 uçuş numaralı saat 15:20 Adana Trabzon uçağı Trabzon Havalimanına iniş yapamadı. Uçağın Samsun Çarşamba Havalimanına yönlendirildiği öğrenildi. Hava koşullarının düzelmesi durumunda uçağın tekrar Trabzon’a geleceği belirtildi.

Anadolu Jet’in THY 7064 uçuş numaralı saat 17:25 Ankara Trabzon uçağı 2 saat 5 dakika rötar yaptı.

Anadolu Jet’in THY 7368 uçuş numaralı saat 17:30 Bursa Yenişehir Trabzon uçağı 1 saat rötar yaptı.

Türk Havayolları’nın TK 2834 uçuş numaralı Saat 18:10 İstanbul Atatürk Havalimanı Trabzon uçağı 50 dakika rötar yaparken yine Türk Havayollarının TK 2832 Uçuş numaralı saat 19:10 İstanbul Atatürk havalimanı Trabzon uçağı 20 dakika rötar yaptı.