Türk Hava Kurumu kariyer siteleri üzerinden personel alım ilanları yayımladı. THY 3 farklı kadroda alım yapacak. Türk Hava Kurumu başvuru şartları ve son başvuru tarihi de belli oldu. İşte detaylar.

Türk Hava Kurumunun Ankara'da bulunan birimlerinde görev almak üzere farklı kadrolarda personel alınacak. Başvurular kariyer siteleri üzerinden alınacak. Başvuru sürecinde adayların dikkat etmesi gereken hususlar bulunuyor.

THK HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Söz konusu ilanlar 2 Ocak tarihinde yeniden güncellendi. Başvuru yapacak olan adayların başvurularını 4 Ocak tarihine kadar tamamlaması gerekecek. Üç farklı unvan için yapılacak personel alımda adaylar İhale Uzmanı, Satın Alma Uzmanı ve Lojistik Uzmanı kadrolarına başvuru yapılabilecek. Adaylar kariyer ilan siteleri üzerinden son başvuru süresinden önce başvurularını tamamlaması gerekecek.

Başvuru yapacak adayların merak ettiği başvuru şartları ise şöyle;

T.C. Vatandaşı olmak, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, başvuru yapılacak olan unvan için yaş şartı da bulunuyor. Adayların tercihen 2 yıl iş tecrübesine sahip olmaları, bilgisayar office programlarına hakim olmaları, problem çözme ve analitik düşünme becerisinde olmaları istenilen şartlar arasında bulunuyor. Ayrıca seyahat engellerinin bulunmaması da gerekiyor. Erkek adayların askerlikli ilişiği olmaması istenilen şartlar arasında. Son bir not, kazanan adayların Ankara ilinde görev yapacakları için Ankara ilinde ikamet eden yada Ankara'da ikamet edebilecek durumunda olanların başvuru yapmaları isteniliyor.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İlana başvuru yapmak isteyenler başvurularını online ortamda CV yükleyerek yapacaklardır. Başvuru yapmak isteyen ve ilanları daha detaylı incelemek isteyen adaylar aşağıdaki sizlerle paylaştığımız bağlantıyı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

https://goo.gl/Q6pfgP