Avrupa Havayolları Birliği (AEA) yıllık Havacılık Liderleri Zirvesi’nin (AviationLeadership Summit) ikincisi, aynı zamanda AEA Yönetim Kurulu Başkanı da olan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil’in ev sahipliğinde 16-17 Ekim 2014 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak.
Zirveye havacılık endüstrisinin önde gelen 30 AEA üyesi havayolunun CEO’ları, Avrupa Birliği siyasetçileri, Avrupa Parlamentosu’nun ilgili milletvekilleri, havacılık endüstrisinin en mühim isimleriyle birlikte katılıp, güncel havacılık konularını tartışacak. Zirveye, Maliye Bakanı Sn. Mehmet Şimşek ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Lütfi Elvan da katılıyor.
Konuşmacılar ve panel üyeleri, aşağıdaki önde gelen isimler ve daha birçok isimden oluşuyor:
AEA Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, AEA CEO’su Athar Husain Khan, Lufthansa CEO’suCarstenSpohr, A4A CEO’suNicholasCalio (Airlines for America), DG MoveGenel Müdürü JoaoMachado, EESC Yönetim Kurulu BaşkanıJacekKrawczyk, airBaltic CEO’su Martin Gauss, TNT Airways CEO’suNikyTerzakis, IATA Başkanı Paul Steel, ChrisTarry (CTAIRA), MaxKingsley-Jones (Airline Business Editörü)
Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğindeki zirveye, aşağıdaki firmalar sponsorluk yapıyor:  Panasonic, CFM, Pratt&Whitney, Airbus, Aercap, BOC Aviation, UATP, ATR, SITA, Amadeus, NATS ve Sabre.
Zirve katılımcılara aşağıdaki konularda imkanlar sunuyor:
•AEA’nın ve üye havayollarının temel önceliklerini anlama imkanı
•Avrupa havacılığının geleceğini  direkt olarak etkileyen liderleri dinleme imkanı 
•30 havayolu CEO’su ile network yapma imkanı