Türk Hava Yolları'nın (THY) filosuna katılan 400'üncü uçağının adını belirledi. THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, uçağını adını bizzat duyurdu.

THY Teknik A.Ş'nin Atatürk Havalimanı'nda yer alan hangarında boyama işlemleri tamamlanan uçak bugün hangardan çıkarılmıştı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, uçağın isminin binlerce çalışanın katıldığı ve 10 alternatifli anketle belirlendiğini ifade etti. THY'nin 400'üncü uçağının adı "Tek Yürek" olarak açıklandı.

Gelişmeler hakkında bilgi veren Ahmet Bolat, şunları söyledi:

"Filomuza katılacak 400’üncü uçağın boyama işlemleri tamamlandı. 8 bini aşkın çalışanımızın katıldığı bir anket sonucu 10 alternatif arasından seçilen “Tek Yürek” ismini taşıyacak uçağımız yarın depremzede çocuklarımız ve aileleriyle birlikte özel olarak organize edilmiş ilk seferi için havalanacak. Milli Bayrak Taşıyıcı olarak bölgenin yeniden ayağa kalkması için elimizden gelen tüm gayreti gösterirken, aldığımız karar gereği filomuzun diğer uçaklarına da depremden etkilenen il ve ilçelerimizin isimlerini vereceğiz. İlk sefer öncesi son hazırlıkları yerinde görmek için ziyaret ettiğimiz Turkish Technic tesislerinde çalışanlarımızla bir hatıra fotoğrafı da çektirdik.

Bu arada ben de heyecanla yarını bekliyorum. 329 koltuklu bu dev A350-900 uçağımızın içine yarınki organizasyonun detaylarını dinlemek için girdiğimde şimdiye kadar bu tip uçakla hiç uçmadığımı fark ettim. İlkini 22.10.2020 yılında teslim aldığımız bu uçaklarımızdan 12incisi ile ilk defa uçmak kısmet olacak ve bize bu yolculukta eşlik edecek arkadaşlarım da şimdiye kadar uçtuğum en özel misafirlerimiz olacak."