Ev ve mutfak eşyaları sektörünün kıtalararası buluşması 3. Uluslararası Züccaciye, Ev Eşyaları, Aksesuar, Üretici& Markalar Fuarı ‘Home Concept’ sona erdi. 14-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’ nde 2 ayrı salonda 40 bin m2’ lik alanda 95 ülkeden binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen organizasyon, minimal tasarımlı ev eşyalarından el yapımı tablolara, 2020 trendlerinden 30 dakikada 3 yemek yapan dijital şefe kadar geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekti.

Züccaciye sektörünü tek çatı altında buluşturan 3. Uluslararası Home Concept Fuarı 14-17 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. 4 gün boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırlayan fuar, yerli üreticiyi profesyonel satın almacılarla buluşturarak dünya pazarında yeni iş birliği kurmalarına imkan sağladı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen tepsi defilesinden söyleşilere kadar birçok etkinliğin yer aldığı fuar, gerçekleşen ticari faaliyetler ile züccaciye sektörü ihracatına önemli katkılar yaptı.

Ülkemiz için çok önemli bir sektörü bir araya getirmekten mutlu olduklarını dile getiren Referans Fuarcılık Genel Müdürü Fatma Funda Ercan, “ 2018 yılında başladığımız fuarımız her geçen yıl büyüyerek devam ediyor. Farklı coğrafyalardan gelen ziyaretçiler ile kurulan önemli iş bağlantıları ülke ekonomisine önemli katkılar sağlarken sektörün gelişimine de olumlu katkılar sağlıyor. Ayrıca fuar sayesinde yerli üreticileri uluslararası alanda tanıtmak gibi önemli bir görevde görüyor. Home Concept fuarımız önümüzdeki sene 10 – 13 Eylül 2020 tarihlerinde düzenlenecek’’ dedi.