Turkish Airlines World Golf Cup 2023 Büyük Finali Cullinan Golf Kulübü'nde Tamamlandı

ANTALYA, Serik ilçesinde düzenlenen 27. Golf Mad Golf Turnuvası'nın büyük finali, Cullinan Golf Kulübü sahalarında gerçekleşti. Belek turizm merkezinde düzenlenen turnuvaya, 23 farklı ülkeden gelen 43 profesyonel ve 129 amatör golfçü katıldı. Turnuva, üç gün süren yoğun rekabetin ardından sona erdi.

Turnuvaya Türkiye'den ve dünyadan birçok tanınmış ismin katıldığı görüldü. Profesyonel golfçü Simon Dyson, Türkiye Golf Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Dora, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Üçdan, turizmciler Mehmet Aygün ve Fesih Tamince gibi isimler, golf tutkunlarıyla bir araya gelerek keyifli anlar yaşadı.

Organizasyon sorumlusu Bekir Kara, turnuvanın 1 profesyonel ve 3 amatör golfçünün oluşturduğu takım formatında gerçekleştiğini belirterek, "Bu yıl 23 ülkeden toplamda 172 golfçü turnuvada yer aldı. Aralarında 43 profesyonelin bulunduğu bu golfçüler, 60 bin Euro ödül için mücadele etti. Ayrıca, amatör golfçülere otel konaklaması ve uçak bileti gibi çeşitli ödüller sunuldu. Turnuva, bölge turizmine kış döneminde önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyor" dedi.

Turnuvanın yıldız isimleri arasında, 6 kez Avrupa şampiyonluğu yaşamış olan Simon Dyson ve Avrupa Turu'nda şampiyonluk yaşamış İrlandalı golfçü Damien McGrane bulunuyordu. Kara, bu isimlerin turnuvaya katılımının etkinliği daha da artırdığını belirtti.

1. Golf Mad Golf Turnuvası, hem golf severlere unutulmaz anlar yaşattı hem de bölgenin kış turizmine önemli bir destek sağladı. Katılımcılar, Belek'in muhteşem doğası eşliğinde gerçekleşen turnuvada dostluk ve rekabetin bir arada olduğu bir atmosferde keyifli vakit geçirdi.