Turkish Cargo Ocak ayında ve Şubat ayının Sevgililer Gününe kadar olan sürecinde Afrika’dan dünyaya yaklaşık 3 bin ton çiçek taşıması gerçekleştirdi.
Taşıma kapasitesini, hizmet kalitesini ve bu gelişimlerin ortak sonucu olarak pazar payını daima artıran Turkish Cargo, Sevgililer Günü talebini karşılamak amacıyla 26 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında 12 uçaklık ek kapasite uygulayarak Kenya’nın başkenti Nairobi’den, Hollanda’ya 906 ton kesme gül taşıması gerçekleştirdi.


Turkish Cargo, kargo uçağı filosuna yeni eklediği Boeing 777F tipi kargo uçaklarıyla taşıdığı çiçekler ile aynı zamanda Nairobi’den en fazla çiçek taşıyan hava kargo taşıyıcısı oldu. Bayrak taşıyıcı kargo şirketi taşıma rakamları incelendiğinde bu dönemde en yakın diğer hava kargo taşıyıcısından 234 ton daha fazla çiçek taşıdı.Turkish Cargo Ocak ayında ve Şubat ayının Sevgililer Gününe kadar olan sürecinde Afrika’dan dünyaya yaklaşık 3 bin ton çiçek taşıması gerçekleştirdi.
Coğrafi konumuyla tropikal iklime sahip olan Kenya, hem ucuz hem de kaliteli çiçek üretimiyle öne çıkıyor ve Turkish Cargo aracılığıyla tüm dünyaya çiçek ihracatı yapıyor.Turkish Cargo, Nairobi’den haftalık olarak 5 frekans, Nairobi-Maastricht arasında ise direkt olarak 3 frekans kargo seferi ile haftada 340 ton kesme gül taşıması gerçekleştiriyor.
Afrika’da uçtuğu 51 noktadaki müşterilerine sunduğu özel kargolar hizmeti ile çiçeklerin dünyaya ihraç edilmesindeönemli bir rol üstlenen Turkish Cargo Türkiye’de ise yılın 10 ayı kesme çiçek üretimi gerçekleştirilen Antalya ve İzmir’den ağırlıklı olarak gerbera ve karanfil türü çiçeklerin sevkiyatını gerçekleştiriyor.  
İklimlendirmeli araçlarla kargo terminaline gelen çiçeklerin,  2°C + 8°C 'de sevk edilmesi sağlanıyor. Aynı sevkiyatta sebze ve meyve taşıması var ise çiçeklerin meyve ve sebzelerin ürettiği etilen gazından uçuş sırasında etkilenmemesi için farklı kompartımanlara yüklenmesi sağlanıyor ve gerekli tüm önlemler alınıyor.