Turkish Technic, Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 9500 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Turkish Technic, operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Komponent Bakım Personeli Görev Tanımı

Uçak, motor ve iniş takımı komponentlerinin, hidrolik-mekanik ve aviyonik-elektromekanik komponentlerin, periyodik test, bakım, onarım faaliyetlerinin üretici yönergelerine uygun şekilde yürütülmesi, atölye iş düzeninin gerektirdiği plana uygun hareket edilmesi, sorumluluğundaki işlerin dokümantasyon kaydının yapılması.

Komponent Bakım Personeli İstihdam Sürecinde İzlenecek Yol

Bu ilan kapsamında Turkish Technic ve İŞKUR Eskişehir İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Komponent Bakım Elemanı Eğitimi düzenlenecektir.

Eğitim programının teorik kısmı 4,5 ay Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde, pratik kısmı ise kursun son ayında 2 hafta THY Teknik A.Ş.’nin İstanbuldaki tesislerinde yapılacaktır. Nisan ayında başlaması planlanan eğitimin toplam süresi yaklaşık 5 ay olup, eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler Komponent bakım-onarımı alanında istihdam edilecektir.

İlanımıza başvuran adayların Eskişehir İŞKUR’un açmış olduğu893699 portal numaralı ilan üzerinden de başvurması gerekmektedir.

Genel Kriterler

• T.C. Vatandaşı olmak

• 01.01.1992 sonrasında doğmuş olmak

• Adli sicil, adli sicil arşiv kaydı ve GBT kaydı bulunmamak

• Teorik eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ve pratik eğitimlerde İstanbul'da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek

• Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

• Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği tercihen en az 1 yıl tecilli olmak

• CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak

• Aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmak

o Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Gemi Makineleri İşletme, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Makine ve Metal Teknolojileri, Mekatronik, Metalurji, Otomotiv Teknolojisi, Tesviye bölümlerinden mezun.

Aranan Genel Nitelikler

• Takım çalışmasına yatkın

• Titiz ve düzenli çalışmaya önem veren

• Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip

• Birden fazla işi üstlenebilecek, pratik ve sonuç odaklı

• Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli

• Vardiyalı düzende çalışabilecek

• Eğitime kesintisiz devamı kabul etmek

Sosyal İmkânlar

• Turkish Technic çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmış servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, aile için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, kadın çalışanlar için kreş imkânı ya da yardımı, indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkânları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu sosyal olanaklar arasında yer alır.

CV'nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV'lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Yapısal Bakım Personeli ilanımızın tüm detayları için linke tıklayın: https://turkishtechnic.com/is-ilanlari