Dünya #Havacılık Haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teknopark İstanbul 2. Etap Açılış Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknopark İstanbul’un ikinci etabının hayırlı olmasını dileyerek, inşaatı süren üçüncü etabın da bir an önce tamamlanarak, hizmete girmesini temenni etti.

Teknopark’ın Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin hemen yanında kuruluyor olmasının çok isabetli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanı bölgesinde kurulan fuar ve kongre merkeziyle millet bahçesinin de Teknopark’a önemli katkılar sunacağını kaydetti.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından kendilerine bilim ve sanayi alanında doğru hedefler belirleyip planlı ve kararlı bir şekilde ilerleyen ülkelerin, bugün dünyada söz sahibi bir yere geldiklerine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, Menderes ve Özal dönemi dışında böyle bilinçli bir hedefe sahip olmadığı ve gerekenleri yapmadığı için yarıştan kopmuştur. Yeniden bu yarışa dâhil olmamız, son 17 yılda demokraside ve ekonomide gerçekleştirdiğimiz adımlar ve atılımlar sonucu gerçekleşmiştir. Nitekim içinde bulunduğumuz bu Teknopark da rahmetli Turgut Özal’ın bir projesiydi” dedi.

Dünya #Havacılık Haberi